بيش از 90 درصد افراد در طول عمر خود به كمر درد دچار مي شوند

۱۳۸۶/۰۹/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8486
بيش از 90 درصد افراد در طول عمر خود به كمر درد دچار مي شوند
دكتر آرش نيك خلق زاده، متخصص ارتوپدي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: درد در ناحيه كمر بيماري نيست بلكه علامتي بر حملات حاد كمر است كه سريعا بهبود مي يابد.
وي گفت: اكثر دردهاي ناشي از كار رانندگي، سطحي هستند و از آنجا كه تمامي حملات پشت درد يا كمر درد به سرعت بهبود پيدا مي كند و براي تعيين علت بروز كمر درد نياز به انجام آزمايشات پيچيده نيست MRI بهترين روش تشخيص به جاي عكسهاي ساده از كمر است.
وي تصريح كرد: درد سياتيك به علت آسيب به هر دو عصبي كه با هم تشكيل عصب سياتيك را مي دهند و پاها را از نظر عصبي تغذيه مي كند ايجاد مي شود.
وي، استفاده از كيسه يخ را براي رفع درد حاد و استفاده از كيسه اب گرم و يا دوش آب گرم را براي رفع اسپاسم و گرفتگي عضلات را موثر دانست و تاكيد كرد: در كمر دردها يك دوره كوتاه مدت استراحت در بستر مفيد است اما اگر مدت درد زياد شود بايد به پزشك مراجعه كنند.
وي افزود: خودداري كردن از بي حركتي طولاني، نپوشيدن كفش هاي پاشنه دار، كاهش وزن، انجام تمرينات منظم و پياده روي 45 دقيقه روزانه باعث تقويت عضلات و ستون فقرات شده و از وارد آمدن صدمه به كمر و ستون فقرات جلوگيري مي كند.
وي با اشاره به اينكه 90 درصد مردم در طول عمر خود به كمر درد دچار مي شوند گفت: ارتفاع ميز كاري براي كارمندان و افرادي كه مجبورند ساعت هاي طولاني پشت يك ميز بنشينند به طوري كه بدون خم شدن به ميز نزديك شوند از عوامل مهم پيشگيري از كمر درد است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.09243s, 18q