به ازاي هردو تخت، يك يا‌٥/١نفر پرستار دركشور وجود دارد

۱۳۸۶/۰۹/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8512
به ازاي هردو تخت، يك يا‌٥/١نفر پرستار دركشور وجود دارد

غضنفر ميرزابيگي در گفت‌وگو با ایسنا، با بيان اين كه پنجمين جلسه تعرفه گذاري خدمات پرستاري با وزارت بهداشت تشكيل شده است، افزود: در نهايت به اين نتيجه رسيديم كه شرح وظايف جديد پرستاري با استانداردهاي موجود ادغام شود تا تعرفه‌ها نوشته شود. همچنين در اين رابطه يك گروه 16 نفره در نظر گرفته شده تا با ادغام اين دو موضوع، زمينه نوشتن تعرفه‌ها فراهم شود.


وي، تاثير تعيين سرانه بيمار را در تعرفه‌هاي خدمات پرستاري و بالعكس حائز اهميت دانست و اظهار كرد: در گذشته سازمان مديريت با هرگونه افزايش سرانه يا هزينه‌هاي بهداشت و درمان مخالف بود كه يكي از آنها افزايش تعرفه‌هاي خدمات پرستاري است اما نماينده اين سازمان در طي اين جلسات، پيشنهادات اجرايي خوبي داشته است.

ميرزابيگي با بيان اين كه سازمان مديريت جزءنگر و سلامت‌نگر نبوده و هميشه به تمامي مسايل با ديد كلي نگاه مي‌كرده است، اظهار داشت:‌ به نظرمي‌رسد، بايد تغيير نگرشي در اين زمينه ايجاد شده و رويكرد آنها از بيمار محور به سمت سلامت محور تغيير پيدا كند. همچنين رويكردها به سمت تامين ارزش سرانه سلامت به طور يك سطح در سال براي كشور پيش رود.

وي با بيان اين كه طرح طبقه‌بندي مشاغل پرستاران بخش خصوصي از سال 72 بازنگري نشده است، تصريح كرد: اعتقاد سازمان نظام پرستاري به اين است كه اين طرح بايد بازنگري و اصلاح شود. همچنين پرستاران بخش خصوصي از مزاياي مشاغل سخت و زيان آور در پرستاري به شكل مطلوب استفاده نمي‌كنند و اين پرستاران از ميزان كم كارانه دريافتي توسط پرستاران دولتي در مقايسه با ساير گروه‌ها نيز هيچ بهره‌اي نمي‌برند.

وي افزود: علاوه بر آن، پرستاران بخش خصوصي امنيت شغلي پاييني دارند و در مقابل كوچك‌ترين اعتراض، امكان اخراج شدن آنها نيز وجود دارد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.54561s, 18q