تبليغ سيگار و فروش آن به افراد زير 18 سال ممنوع است

۱۳۸۶/۰۹/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8536
تبليغ سيگار و فروش آن به افراد زير 18 سال ممنوع است

 به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي فروش محصولات دخاني به افراد زير 18 سال و توسط آنها ممنوع است و فروشنده بايد در صورت مشكوك بودن سن خريدار، مدرك شناسايي مبني بر داشتن حداقل 18 سال سن را تقاضا كند.
همچنين مسئول اجرايي ممنوعيت استعمال دخانيات در اماكن عمومي، مديران، كارفرمايان يا متصديان اماكن مربوطه هستند.

بر اساس اين گزارش، استعمال هر نوع ماده دخاني در اماكن عمومي از قبيل رستورانها، قهوه‌خانه‌ها، سفره‌خانه‌هاي سنتي، فضاهاي عمومي مهمانخانه‌ها، مهمانسراها، وسايل نقليه عمومي و هر نوع مركز و محل جمعي ديگر ممنوع است و متخلفين برابر قانون محكوم به پرداخت جريمه مي‌باشند.

 همچنين، تبليغ محصولات دخاني به هر نحو ممنوع است و هرگونه فعاليت يا اقدامي كه به شكل مستقيم يا غيرمستقيم در معرفي، تحريك و تشويق افراد به خريد و مصرف محصولات دخاني انجام شود، تبليغ محسوب مي‌شود و با متخلفين مطابق قانون برخورد مي‌شود و كليه محصولات و وسايل ضبط خواهد شد.

نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، بنا به مصوبه مهرماه 86 هيئت دولت به منظور حفظ سلامت عمومي و در راستاي اجراي قانون كنترل و مبارزه ملي با دخانيات، با متخلفين برخورد جدي خواهد كرد. لذا هموطنان عزيز مي‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و جهت اجراي بهتر اين قانون و ارتقاي سلامت مردم و خانواده‌ها، مراتب تخلف را به پليس 110 اعلام كنند.

استعمال دخانيات سالانه موجب مرگ 60 هزار نفر در كشور شده و سالانه بيش از 7000 ميليارد تومان در كشور صرف استعمال محصولات دخاني و درمان بيماري‌ها و معلوليت‌هاي ناشي از آن مي‌شود.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.7994s, 18q