20 درصد میانگین ازدواجهای کشور به طلاق می انجامد

۱۳۹۲/۰۸/۰۴ - ۱۶:۱۲ - کد خبر: 85395
سلامت نیوز : معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر نقش مشاوره در کاهش وقوع طلاق گفت: بر اساس آمارهای موجود 20 درصد میانگین ازدواجهای کشور به طلاق می انجامد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر محمود گلزاری در اولین همایش ملی بخش مشارکت های اجتماعی، روانشناسان و مشاوران در ارتقای سلامت روان جامعه که روز شنبه برگزار شد، گفت: در شرایط کنونی و مدرن جوامع، خانواده کارکرد چندین هزار ساله خود را از دست داده، به طوریکه خیانت همسران، کودک آزاری و همسر آزاری در زوال خانواده ها موثر هستند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر صدها هزار دختر مجرد به تجرد قطعی و ناخواسته رسیده اند که باید برای این افراد چاره اندیشی شود، به طوریکه در حال حاضر جوانان رغبتی برای ازدواج ندارند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: بر اساس آمار ثبت احوال 35 تا 40 درصد ازدواج ها در تهران به طلاق می انجامد، همچنین 50 درصد طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی و 15 تا 20 درصد نیز در سال اول زندگی رخ می دهد. همچنین استان تهران و البرز دارای بیشترین آمار طلاق هستند و استان چهارمحال بختیاری و یزد نیز از سال 88 به بعد آمار طلاق در آنها هر سال یک‌ونیم تا دو برابر زیاد شده است.

گلزاری با اشاره به اینکه مشکل جدی که هم اکنون وجود دارد، افزایش روابط فرا زناشویی است، گفت: هم ادیان الهی و هم روانشناسان معتقدند خانواده یک نهاد اثرگذار است که اگر خوب تشکیل شود، سرچشمه بسیاری از آثار خوب و مثبت در زندگی خواهد بود.

به گفته وی، در حال حاضر مشکل ما این است که خانواده به خوبی تشکیل نمی شود، جوانان خوب زندگی نمی کنند و همچنین خوب نیز از هم جدا نمی شوند و چنانچه بتوانیم در این سه زمینه با کمک روانشناسان و مشاوره و همچنین توجه به ادیان این مشکلات را برطرف کنیم می توانیم زندگی خود را در میان جوانان داشته باشیم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به نقش مشاوره اشاره کرد و گفت: تصحیح دیدگاههای غلط در مورد ازدواج و همچنین باورهای سنتی غلط مردم در زمینه تشکیل زندگی خوب موثر است، به طوریکه می توان از این بحران بوجود آمده جلوگیری کرد تا جوانان بتوانند انتخاب های خود را از روی احساس نداشته باشند و همیشه عقل بر احساسشان غلبه داشته باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.799s, 18q