كاهش اشك چشم در بانوان شايعتر است

۱۳۸۶/۰۹/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8541
كاهش اشك چشم در بانوان شايعتر است

به گزارش سلامت نیوز ، دكتر پژمان بختياري عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: احساس جسم خارجي در چشم از علايم شايع بيماري كاهش اشك چشم است هرچند بيماريهاي مختلفي باعث بروز اين بيماري مي‌شوند اما به نظر مي‌رسد علايم بيماري با وجود طيف وسيع آن بسيار مشابه هم باشد.
وي گفت: بسته به شدت بيماري مي‌توان در مراحل اوليه با استفاده از قطره‌هاي اشك مصنوعي در بازار در طي چند مرحله و يا استفاده از ابزارهاي جديد در درمان بيماري چشم كه هم اكنون در كشور ما وجود دارد استفاده كرد.
دكتر بختياري با اعلام اين مطلب كه اغلب بيماران بعد از انواع جراحي چشم (ليزيك، آب مرواريد و...) دچار بيماري خشكي چشم مي‌شوند تاكيد كرد: در اغلب موارد به صورت موقت در برخي اعمال جراحي برخي بيماران با كاهش اشك چشم روبرو مي‌شوند كه اين موارد زودگذر بوده و بيماران مي‌توانند بدون هيچ ناراحتي به روال زندگي عادي خود ادامه دهند.
عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران تصريح كرد: هرچند بيماري كاهش اشك چشم در افراد سالمند و سالخورده شايعي به نظر مي‌آيد اما به نظر مي‌رسد اين بيماري در بانوان شايعتر است

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.06383s, 18q