تشکیل کمیته‌های آسیب‌شناسی نقاط ضعف دارویی/تولید داروهای ارزان قیمت و با کیفیت

۱۳۹۲/۰۸/۰۵ - ۱۳:۱۰ - کد خبر: 85429

سلامت نیوز : رییس جدید سازمان تدارکات پزشکی از تشکیل کمیته‌های فنی آسیب‌شناسی نقاط ضعف این سازمان خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر مدنی، رییس جدید سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر صبح امروز در مراسم معارفه‌اش با بیان اینکه با درس گرفتن از اقدامات گذشتگان می‌توان در مسیر پیشبرد اهداف سازمانی قدم گذاشت، گفت: من قصد محکوم کردن کسی را ندارم، چرا که معتقدم هر فردی که به این سمت انتخاب شده است، تلاش داشته تا خدمتی انجام دهد.

وی با بیان اینکه جویاشدن نظرات مدیران در رده‌های میانی برای اخذ تصمیم‌گیری بسیار مهم است، گفت: با صحبت‌هایی که با مدیران داشته‌ام متوجه شدم که آنها راه‌حل‌های موثری برای مشکلات دارند.

رییس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه اخذ برنامه‌های شرکت‌های تابعه برای تعیین چشم‌انداز و راهبردهای استراتژیک لازم است، گفت: شرکت‌های تابعه، شرکت‌های تجارت و تولید محور هستند و باید راه و چشم‌انداز این شرکت‌ها مشخص شود.

مدنی با اعلام خبر تشکیل کمیته‌های فنی برای آسیب‌شناسی نقاط ضعف، گفت: در صدد آن هستیم که تولیدات فعلی ادامه یابد و با حرکت موثرتر بتوانیم به جایگاه مناسبی برسیم.

وی همچنین با بیان اینکه تولید داروهای ارزان با کیفیت بالا در دستور کار قرار دارد، گفت: در صدد آن هستیم که با محوریت توسعه صادرات و کمک شرکت‌های خارجی نسبت به توسعه صادرات داروها اقدام کنیم.

رییس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر همچنین به ارتقای همکاری‌های پژوهشی و تحقیقاتی این سازمان با سایر موسسات پژوهشی اشاره کرد و گفت: سازمان تدارکات پزشکی زیرساخت لازم برای توسعه اقتصاد دانش بنیان را دارد.

مدنی با بیان اینکه قصد اخراج هیچ نیرویی را ندارد، گفت: در صدد آن هستیم که با استفاده مناسب از نیروها در ارتقای سازمان اقدام کنیم.

همچنین ظاهر رستمی، رییس پیشین سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر با اشاره به عملکردش در طول یکسال مدیریتش در این سازمان، گفت: در طول مدیریتم با بحران‌هایی همچون تحریم اقتصادی و عدم پایبندی به قراردادهای مشترک با شرکت‌های خارجی مواجه بودم. به گونه‌ای که برخی کشورها حتی یک دانه قرص هم نمی‌فروختند و چهار میلیون یورو بدهکاری بود که توانستیم این مسئله را حل و فصل کنیم.

وی همچنین با اشاره به مشکلات عدیده چهار شرکت تابعه سازمان تدارکات پزشکی، گفت: سال 93، سال پر افتخاری برای سازمان تدارکات پزشکی خواهد بود. چرا که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بسیاری از مشکلات آن را حل و فصل کرده‌ایم؛ به گونه‌ای که مشکل واکسن در کشور همیشه وجود داشت اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا خردادماه سال آینده این واکسن در انبارها دپو است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.74554s, 19q