آزار کودکان تاثیر نامطلوبی بر مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی آنها می‌گذارد

۱۳۹۲/۰۸/۰۵ - ۱۳:۱۲ - کد خبر: 85431

سلامت نیوز : یک متخصص بهداشت و ارتقای سلامت گفت: کودکانی که به نوعی مورد آزار و اذیت اطرافیان خود قرار می‌گیرند از لحاظ مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی نسبت به کودکان دیگر متضرر می‌شوند.

دکتر افسون تیزویر در گفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه بهداشت روانی کودک به شیوه برقرای ارتباط والدین با آنان بستگی زیادی دارد، اظهار داشت: بهداشت روانی کودک مقوله‌ای است که می‌تواند تحت الشعاع وجوه مختلف سلامت و بهداشت همچون سلامت جسمی، اجتماعی، اقتصادی و معنوی قرار گیرد.

این متخصص بهداشت و ارتقای سلامت در خصوص بهداشت روانی کودکان آزاردیده و خیابانی افزود: کودک آزاری در سنین پایین رخ می دهد که این امر موجب بروز آسیب‌های مختلف جسمی و روحی به کودک می‌شود. این آسیب‌ها به نوعی بهداشت روانی کودک را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. در واقع کودکان مشغول به کار در خیابان‌ها در معرض آسیب های روانی و جسمی هستند.

وی با بیان اینکه کودکان آزاردیده بسیار از لحاظ روانی در معرض آسیب قرار دارند، گفت: کودکانی که به نوعی مورد آزار و اذیت اطرافیان خود قرار می گیرند از لحاظ مهارت های اجتماعی و ارتباطی نسبت به کودکان دیگر متضرر می شوند.

دکتر تیزویر با اشاره به اینکه آسیب وارد شده به بهداشت روانی کودکان نیز بر امروز و فردای کودک تاثیر نامطلوبی می گذارد، تصریح کرد: باید بر این امر مهم واقف بود که سلامت جسمی و روحی کودک بر سلامت اجتماعی و اقتصادی او در آینده تاثیر می‌گذارد. بنابراین آثار هرگونه آسیب‌های وارده به کودکان آزاردیده به اجتماع وارد می‌شود.

این متخصص بهداشت و ارتقای سلامت در پایان با اشاره به اینکه کودک آزاردیده نه تنها موجب آسیب رسانی به خود و خانواده می‌شود، بلکه به همان اندازه به جامعه ضرر می رساند، افزود: کودکان آزاردیده هزینه هایی را بر جامعه تحمیل می‌کنند بنابراین به منظور جلوگیری از این آسیب‌ها باید به نوعی مانع از بروز این اتفاقات در سطح جامعه شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.98517s, 18q