شیوع عفونت‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک در بیمارستان‌های اطفال

۱۳۹۲/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۴ - کد خبر: 85442

سلامت نیوز : بررسی‌های جدید حاکی از افزایش ابتلای کودکان بستری شده در بیمارستان به عفونت‌های باکتریایی مقاوم به آنتی‌بیوتیک در دستگاه اسکلتی - عضلانی آنها است که مشکلات و ناراحتی‌های بیشتری را نیز به همراه دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ محققان در این بررسی به مطالعه گروهی از کودکان بستری شده در یکی از بیمارستان‌های بزرگ اطفال در آمریکا بین سال‌های 2001 تا 2010 میلادی پرداختند.

این کودکان به عفونت‌های دستگاه اسکلتی - عضلانی ناشی از باکتری‌های استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین (MRSA) و استافیلوکوک اورئوس حساس به متی‌سیلین (MSSA) مبتلا بودند. وضعیت حساس به متی‌سیلین به مواقعی گفته می‌شود که هنوز عفونت به درمان آنتی‌بیوتیکی واکنش مثبت نشان می‌دهد.

در طول انجام این تحقیق، حدود 111 مورد ابتلا به عفونت ناشی از استافیلوکوک اورئوس حساس به متی‌سیلین‌ و 37 مورد عفونت ناشی از استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین‌ مشاهده شد.

نتایج ارزیابی‌های تایید کرد که نسبت موارد ابتلا به استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین از 9 درصد در سال 2001 میلادی به 29 درصد در سال 2010 میلادی افزایش یافته و به عبارت دیگر رشد سه برابری داشته است.

همچنین کودکان آلوده به استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین در مقایسه با کودکان آلوده به استافیلوکوک اورئوس حساس به متی‌سیلین‌ مدت طولانی‌تری در بیمارستان بستری بودند و حتی بیشتر نیز به عمل جراحی نیاز پیدا می‌کردند.

همچنین در این مطالعه آشکار شد که کودکان مبتلا به عفونت‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک بیشتر در معرض ابتلا به اختلالات و بیماری‌های دیگری همچون تشکیل لخته‌های خونی،‌ شوک‌های عفونی،‌ عفونت مکرر و مرگ سلول‌ها هستند.

«اریک سارکیسیان»، محقق ارشد این مطالعه نیز گفت: با افزایش عفونت‌های ناشی از باکتری مقاوم MRSA،‌ اهمیت تشخیص و درمان به موقع آن به منظور کاهش عوارض جدی ناشی از آن و بهبود شرایط بیماران در بیمارستان‌ها به ویژه کودکان بیمار آشکارتر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.57431s, 18q