گروه ستون فقرات در بیمارستان میلاد ایجاد می‌شود

۱۳۹۲/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۷ - کد خبر: 85446

سلامت نیوز : در راستای ارائه خدمات بهینه به بیمه‌شدگان؛ گروه ستون فقرات در بیمارستان میلاد با همکاری بخش ستون فقرات دانشگاه ناتینگهام راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ این اقدام در پی تفاهم نامه‌ای که بین دکتر سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی و دکتر حسین مهدیان، رئیس بخش ستون فقرات دانشگاه ناتینگهام انگلستان به امضاء رسید، ایجاد خواهد شد.

بر اساس این تفاهم نامه که در 6 بند تهیه و امضاء شده است؛ ایجاد گروه ستون فقرات در بیمارستان میلاد و ارتباط بین آن گروه با بخش ستون فقرات بیمارستان ناتینگهام و تهیه امکانات برای توسعه گروه مذکور، اقدام در جهت تشکیل بخش جراحی ستون فقرات و توسعه اتاق عمل‌های مرتبط با حضور همکاران متخصص ستون فقرات و جراحی اعصاب با حمایت سازمان تأمین‌اجتماعی و ارتباط علمی بین دو بخش و ایجاد دوره‌های کوتاه مدت آموزش برای پزشکان و تکنسین‌های معرفی شده از طرف بیمارستان میلاد در مرکز ناتینگهام بر اساس آئین نامه‌های اجرایی تعیین شده بیمارستان میلاد از جمله مواردی است که مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین برای آموزش پزشکان سازمان با دستاوردهای روز این دانش مقرر شده است تا شرایط لازم برای آموزش معادل فلوشیپ ستون فقرات از متخصصین مرتبط سازمان تأمین‌اجتماعی در مرحله اول و نیز همکاری با سایر مراکز آموزشی برای دوره‌های فلوشیپ و پیگیری مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایجاد شود.

در بخش دیگری از این تفاهم نامه در راستای کمک به بیمه شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی؛ مقرر شده است تا منابع مالی بنیادهای خیریه برای راه‌اندازی و ارتقاء کمی و کیفی بخش جراحی ستون فقرات به ویژه برای بیماران بی‌بضاعت که توانایی پرداخت هزینه‌های درمانی خود را ندارند، به کار گیری شود.

در یکی دیگر از بندهای این تفاهم‌نامه که برای گسترش و توسعه دانش جراحی ستون فقرات خواهد بود، برگزاری گنگره‌های جراحی ستون فقرات در بیمارستان فوق تخصصی میلاد مورد توجه قرار گرفته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.55341s, 18q