درمان رایگان ناباروری معلمان و جانبازان در بیمارستان خاتم الانبیاء

۱۳۹۲/۰۸/۰۶ - ۱۰:۳۸ - کد خبر: 85487
سلامت نیوز : عضو هیات مدیره انجمن باروری و ناباروری ایران از درمان رایگان ناباروری معلمان و جانبازان در بیمارستان خاتم الانبیاء خبر داد و گفت: این افراد با مراجعه به بخش ناباروری این بیمارستان می توانند از خدمات درمانی استفاده کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمدرضا نوروزی، درباره مشکلات درمان ناباروری توضیح داد و گفت: درمان ناباروری، بویژه درمان‌های پیشرفته، بسیار هزینه بر است و بیماران ناچار هستند تا هزینه‌های فراوانی را متقبل شوند این در حالیست که متاسفانه بیمه ها ای نوع خدمات درمانی را پوشش نمی دهند از این رو مشکلات این بیماران دوچندان می شود.

وی با بیان اینکه متوسط درمان ناباروری حدود 5 تا 6 میلیون تومان است، ادامه داد: هزینه‌های زیاد گاه منجر می شود تا بیماران در زندگی شان دچار مشکل شوند و حتی در پی درمان‌های چندین باره، به زیر خط فقر بروند. همه اینها در حالیست که درمان ناباروری صد در صد نیست و حدود 50 درصد نتیجه بخش است.

عضو هیات مدیره انجمن باروری و ناباروری ایران و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، به اقدام جدید بیمارستان خاتم النبیاء برای درمان ناباروری اشاره کرد و گفت: در همین زمینه بخش ناباروری بیمارستان خاتم الانبیاء، وابسته به بنیاد شهید، با هماهنگی هایی که با بیمه ایران و سایر بیمه‌های تکمیلی داشته، توانسته شرایطی را فراهم کند تا گروه‌های خاصی از پوشش درمانی رایگان یا با فرانشیز کم، بهره مند شوند.

بر اساس اعلام نوروزی، جانبازان و معلمان دو گروهی هستند که می توانند به صورت رایگان یا فرانشیز کم از این خدمات استفاده کنند.

او ادامه داد: این موضوع برای جانبازان بویژه در هفته دفاع مقدس مطرح و اعلام شد. جانبازان می توانند با مراجعه به بخش ناباروری بیمارستان خاتم الانبیاء، از شرایط بهره مندی از این درمان اطلاع یافته و نسبت به این موضوع اقدام کنند.

نوروزی اضافه کرد: گروه دوم فرهنگیان هستند که قشر زیادی از افراد جامعه را به خود اختصاص می دهند، این گروه که اغلب جوان هستند و ناباروری در میان آنها نمود فراوانی دارد، می‌توانند با استفاده از بیمه‌های تکمیلی و پرداخت فرانشیز کم، از خدمات درمانی این بیمارستان استفاده کنند.

عضو هیات مدیره انجمن باروری و ناباروری ایران درباره احتمال توسعه درمان برایگان ناباروری برای گروه های بیشتری از افراد جامعه تاکید کرد: در تلاش هستیم تا گروه های آسیب پذیر دیگری از جمله قشر کارگری را نیز وارد این موضوع کنیم، اما تمام این اقدامات مشروط بر این است که آیین نامه هایی در این زمینه تهیه و تدوین شود.

نوروزی، به لزوم هماهنگی با بیمه های برای پوشش درمان ناباروری اشاره کرد.و افزود: در مورد فرهنگیان این اتفاق افتاد و قرار شد تا بیمه های تکمیلی این موضوع را در اولویت قرار دهند، با این حال باز هم نیاز به همکاری بیشتر بیمه ها داریم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، به تسهیلاتی که بیمارستان خاتم الانبیاء برای درمان ناباوری ارایه می دهد، اشاره کرد و گفت: به دلیل بالا بودن هزینه‌های درمان ناباروری، بیمارستان خاتم الانبیاء تسهیلات و تخفیف های قابل توجهی را به بیماران ارایه می دهد، از این رو در صورتی که قرار باشد این اتفاق در سایر بیمارستان ها نیز صورت گیرد، لازم است تا مراکز درمانی مربوطه تسهلات خوبی به بیماران ارایه دهند.

وی به نقش رسانه ها برای ترویج درمان ناباروری تاکید کرد و افزود: رسانه‌ها به طور کلی در این زمینه اقدامات قابل توجهی داشته‌اند، چرا که ناباروری بیشتر یک معزل است تا بیماری، با این حال باز هم تعدادی از جانبازان به بیمارستان خاتم الانبیاء مراجعه می کردند و از ارایه چنین خدماتی اظهار بی اطلاعی می کردند، از این رو لازم است تا بیشتر در این زمینه اطلاع رسانی شود.

بنا بر گزارش برنامه دکتر سلام شبکه آموزش، نوروزی در پایان با اشاره به نقش برنامه‌های رسانه ملی نیز گفت: برنامه دکتر سلام و به طور کلی سایر برنامه های شبکه آموزش نیز در این زمینه اقدامات خوبی داشته و بسیاری از مردم مشتاق هستند تا از قالب این برنامه‌ها اطلاعات بیشتری دریافت کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.88951s, 19q