رضایتمندی بیماران در گروی آموزش پرسنل بیمارستانی است

۱۳۹۲/۰۸/۰۶ - ۱۳:۳۳ - کد خبر: 85530
سلامت نیوز : یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: همه مردم، مسئولان، پزشکان و همه و همه دست در دست هم یکدیگر باید کمک کنیم تا اگر مشکلی در حوزه بهداشت جامعه وجود دارد، با همدلی و یاری یکدیگر حل شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر شهلا بیات در یک برنامه رادیویی مولفه های یک بیمارستان خوب را اینگونه برشمرد: در یک بیمارستان خوب سه مولفه بسیار مهم می باشد، مهمترین مسئله آن منابع انسانی است که از تمام پرسنل بیمارستان، نگهبان، رئیس بیمارستان و نیروهای اتاق عمل و... را شامل می شود. دومین مسئله بودجه تجهیزات و داروهایست که در حد نیاز بیماران در بیمارستان وجود داشته باشد و سومین آن، هزینه ایی است که بیماران پرداخت می کنند.

وی افزود: این مسائل می بایست در بیمارستان مدیریت شود به این معنا اگر قرار بر این باشد، همه اینها وجود داشته باشد و به درستی در بیمارستان مدیریت نشود، به هیچ عنوان فایده ایی نخواهد داشت.

بیات همچنین عنوان کرد: رضایتمندی یک بیمار به آموزش پرسنل یک بیمارستان در همه ابعاد به خصوص بعد اخلاقی بستگی فراوانی دارد.

عضو کمیسیون بهداشت درباره اقدامات مجلس برای بهبود وضعیت بیمارستان های کشور گفت: یکی از وظایف مجلس این است که بودجه و اعتبارات کافی را در اختیار وزارتخانه قرار دهد، تا وزارتخانه بتواند این اعتبارات را در اختیار بیمارستان ها قرار دهد.

وی همچنین گفت: یکی از مشکلاتی که بیمارستان های شهرستان دارند این است که اکنون در بیمارستان های دولتی پرداخت مبتنی بر عملکرد نمی باشد و مدت طولانی است که نتوانسته اند حتی کارانه پرسنل بیمارستان را پرداخت کنند، در واقع این موضوع مربوط به وظایف مجلس می باشد که بتواند بودجه کافی را در اختیار آنها قرار دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.98922s, 18q