همایش روز «سلیاک» برگزار می‌شود

۱۳۹۲/۰۸/۰۶ - ۱۳:۳۳ - کد خبر: 85532

سلامت نیوز : انجمن حمایت از بیماران سلیاکی ایران با همکاری پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همایشی با عنوان «روز سلیکاک» را دروز پنجشنبه 16 آبان در بیمارستان شریعتی برگزار می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر هانیه مرادی دبیر انجمن سلیاک و دبیر این همایش با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر 7000 نفر بیمار سلیاک در سراسر ایران وجود دارد اما پیش‌بینی می‌شود که شمار این بیماران در کشور 70 هزار تن باشد. همچنین حدود 700 هزار تن در ایران به گلوتن حساسیت دارند که جزء دسته غیر سلیاک هستند.

وی اهداف این کنگره را آشنایی با تشخیص و درمان بیماری سلیاک و تازه های این بیماری و بررسی وضعیت بیماری سلیاک در کشور، ارائه راهکارهایی برای دسترسی به مواد غذایی و داروهای فاقدگلوتن و بیان پژوهش‌های جدید بیان کرد و گفت: شرکت کنندگان در این کنگره می توانند در طرح رایگان تعیین ژنتیک بیمار ی سلیاک در آزمایشگاه اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران شرکت کنند.

دکتر مرادی همچنین افزود: آن دسته از بیمارانی که قبل از زمان همایش از طریق سایت انجمن سلیاکفرم ثبت‌نام کرده‌اند، می توانند کارت عضویت خود را در تاریخ 16 آبان ماه دریافت نمایند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.9138s, 18q