کمبود شدید بیوتین میل به خودکشی را افزایش می‌دهد

۱۳۹۲/۰۸/۰۶ - ۱۶:۰۵ - کد خبر: 85548
سلامت نیوز : دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ویتامین های گروه EوC در سلامت سلول های عصبی مفید است و کمبود شدید ویتامین های گروه B از جمله بیوتین میل به خودکشی را افزایش می دهد و یکی از نکات مهم در سلامت سیستم عصبی مصرف صبحانه است.

سید مرتضی صفوی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت و گو با تسنیم اظهار داشت: مصرف کربوهیدرات ها در سلامت سلول های عصبی موثر بوده چرا که کمبود شدید کربوهیدرات ها موجب کاهش انرژی سلول های عصبی می شود.

به گفته وی کمبود شدید کربوهیدرات موجب پایین افتادن قند خون می شود که به هیپوگلایسمی معروف است و  عوارضی مانند خستگی، بی حوصلگی، اضطراب به دنبال این حالت پیش می آید و در عین حال اگر کمبود شدید پروتئین نیز وجود داشته باشد خستگی و بی حالی را افزایش می دهد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: ویتامین های گروه EوC در سلامت سلول های عصبی مفید است و کمبود شدید ویتامین های گروه B از جمله بیوتین میل به خودکشی را افزایش می دهد و در مواقعی که بدن با یک استرش شدید رو به رو می شود، نیاز بدن به ویتامین های B5 , C چند برابر افزایش پیدا می کند.

صفوی ادامه داد: ریز مغذی هایی مانند ید، منیزیم و آهن در سلامت سیستم عصبی بسیار موثر هستند و اگر مادر در دوران بارداری کمبود ید داشته باشد، نوزاد با عقب افتادگی ذهنی متولد می شود.

وی گفت: کمبود آهن موجب کم خونی شده و خون لازم به سلول های عصبی نمی رسد و موجب خستگی، ضعف، عصبانیت، بی اشتهایی و کاهش یادگیری در افراد می شود.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یاداور شد: یکی از نکات مهم در سلامت سیستم عصبی مصرف صبحانه است، صبحانه کامل و مغذی کسالت روزانه را از بین می برد؛ بسیاری از افراد صبح که از خواب برمی خیزند کسل و بد اخلاق هستند و آستانه تحملشان پایین بوده و مصرف صبحانه به افزایش شادابی این افراد کمک می کند همچنین مصرف آب میوه ها شیر و آب میوه و سبزی ها در کاهش استرس موثر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.29856s, 18q