واکسن آنفلوآنزا برای کودکان ضروری است

۱۳۹۲/۰۸/۰۷ - ۱۶:۰۸ - کد خبر: 85627

سلامت نیوز : مقامات بهداشتی آمریکا در بیانیه جدیدی هشدار دادند: احتمال مرگ ناشی از آنفلوآنزا ظرف سه روز پس از بروز علائم شدید این بیماری حتی در کودکان سالمی که به امراض جدی و وخیم مبتلا نیستند نیز وجود دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا در فاصله سال‌های 2004 تا 2012 میلادی، آنفلوآنزا جان 830 کودک را در آمریکا گرفت در حالی که بسیاری از آنان در شرایط جسمی سالمی بودند.

همچنین 35 درصد از این کودکان پیش از آن که در بیمارستان بستری شوند یعنی در ظرف سه روز اول بروز علائم شدید آنفلوآنزا جان باختند.

«کارن وونگ» از محققان ارشد این مطالعه گفت: در بررسی‌های خود دریافتیم مرگ و میر ناشی از بیماری آنفلوآنزا هم در کودکان سالم و هم در کودکانی که به بیماری مبتلا هستند و در تمامی گروه‌های سنی می‌تواند اتفاق افتد. همچنین تعداد کمی از این کودکان مقابل آنفلوانزا واکسینه شده‌ بودند.

محققان در بررسی‌های خود دریافتند تنها به 22 درصد از کودکانی که به بیماری‌های پرخطر مبتلا بودند و 9 درصد از کودکانی که به بیماری‌های جدی مبتلا نبودند، واکسن آنفلوآنزا تزریق شده بود.

وی همچنین افزود: هنوز مشخص نیست چرا این کودکان با وجود شرایط جسمی عادی و سالم در فاصله زمانی کوتاه پس از بروز علائم آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند.

«مارسلو لائوفر»، متخصص بیماری‌های عفونی کودکان در بیمارستان کودکان میامی گفت: برخی از والدین نمی‌دانند که آنفلوآنزا می‌تواند کشنده باشد در حالی که والدین کودکان مبتلا به بیماری‌های مزمن اغلب با این روند آشنایی بهتری دارند و بنابراین زودتر به پزشک مراجعه می‌کنند.

وونگ نیز اظهار داشت: از آنجا که آنفلوآنزا به سرعت پیشرفت می‌کند، پیشگیری بهترین راهکار برای مقابله با آن است و به همین دلیل توصیه می‌شود که به کودکان از سن شش ماهگی به بعد هر سال واکسن آنفلوانزا تزریق شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17442s, 18q