سالانه بیش از 8000 نفر در کشور به سرطان سینه مبتلا می‌شوند

۱۳۹۲/۰۸/۰۷ - ۱۶:۰۹ - کد خبر: 85630

سلامت نیوز : رییس پژوهشکده سرطان پستان از ابتلای 8500 تا 9000 نفر از زنان به سرطان پستان در هر سال خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر زهرا شیخی در نشست خبری ششمین کنگره سالیانه سرطان پستان، گفت: ابتلای 8500 تا 9000 نفر در کشور به سرطان پستان آماری است که از کشف سرطان در هر سال خبر می‌دهد. 80 درصد این افراد در پنج ساله اول بهبود پیدا می‌کنند و به هر میزان که در تشخیص به موقع موفق باشیم، مشکلات ناشی از بیماری سرطان نیز کاهش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت غربالگری در مهار سرطان پستان، گفت: اگرغربالگری به درستی انجام شود و تشخیص به موقع صورت بگیرد، می‌توان در زمینه درمان سرطان پستان به نتایج خوبی رسید.

شیخی ادامه داد: تشخیص به موقع یکی از موضوعات اصلی ششمین کنگره سالیانه سرطان پستان است که با ارائه تازه‌ترین اطلاعات در قالب مقالات به شرکت‌کنندگان همراه است. امیدواریم که پژوهشکده سرطان پستان با بهبود خدمات درمانی و برگزاری کنگره‌های علمی، به افزایش سلامت زنان و جامعه کمک کند.

رییس پژوهشکده سرطان پستان افزود: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های این پژوهشکده، برگزاری کنگره سالیانه است که با بهره‌گیری از نیروهای داخل پژوهشکده، هم‌اندیشی و هم‌افزایی در معاونین و اعضای هیات علمی به دنبال کاهش آسیب‌های ناشی از این نوع سرطان است چرا که سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در ایران و سراسر دنیاست.

رییس ششمین کنگره سرطان پستان از برگزاری این کنگره با همکاری انستیتو کانسر و شهرداری تهران از تاریخ 15 تا 17 آبان ماه در بیمارستان امام خمینی (ره) خبر داد.

محورهای این همایش شامل، تصویربرداری در روش‌های مداخله‌ای، جراحی در سرطان پستان، پیشگیری، درمان بازسازی، ژنتیک و جنبه‌های مولکولی و آسیب‌شناسی، درمان‌های سیستمیک در سرطان پستان، رادیوتراپی، اپیدمیولوژیک، غربالگری و تشخیص زودرس، درمان عوارض و بهبود کیفیت زندگی بیماران، تغذیه و سبک زندگی، حفظ باروری در سرطان پستان است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16394s, 18q