آموزش مهارت‌های مقابله‌ای اعتیاد برای ۲۵۰۰ مدرسه

۱۳۹۲/۰۸/۱۱ - ۱۶:۱۰ - کد خبر: 85904
سلامت نیوز : معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، گفت: طرح آموزش مهارت‌های مقابله‌ای در ۲ هزار و 500 مدرسه برگزار می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ بابک دین‌پرست در این رابطه افزود: این طرح در مقطع متوسطه اول دولتی (راهنمایی) با اولویت مناطق در معرض خطر و آسیب‌پذیر استان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح آموزش مهارت‌های مقابله ای در راستای پیشگیری اولیه از اعتیاد دانش‌آموزان اجرا می‌شود، اظهار داشت: بر اساس این طرح، کارشناسان حوزه اعتیاد به این مدارس مراجعه کرده، جلسات آموزشی را برای دانش‌آموزان برگزار می‌کنند.

دین پرست با بیان اینکه بر اساس سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد 22 دستگاه موظف شده‌اند 40 درصد جمعیت سالم کشور را آموزش دهند، گفت: ارائه خدمات پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های آموزشی از طریق اجرای برنامه‌های مدارس مروج سلامت، گنجاندن مطالب مناسب، ارائه راه‌های پیشگیری در کتاب‌های درسی و ارتقای برنامه‌های جایگزین با هدف ترویج تحرک و نشاط اجتماعی از جمله اقدامات فرهنگی در امر مبارزه با مواد مخدر برای نوجوانان بوده که اجرا شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21197s, 18q