کانون‌های بشردوستانه زندان‌ها برنده جایزه ویژه ۲۰۱۳ صلیب سرخ شد

۱۳۹۲/۰۸/۱۲ - ۱۵:۵۱ - کد خبر: 85960
سلامت نیوز : معاون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: پروژه کانون‌های بشردوستانه در مراکز اصلاح و تربیت و زندان‌ها به عنوان برنده جایزه ویژه جوانان فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در سال 2013 میلادی انتخاب شد.

سید محمد حسین جوادی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: این طرح از بین 42 طرح ارسال شده به فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر از سوی 24 جمعیت ملی موفق به دریافت جایزه جوانان در سال 2013 میلادی شده است.

این مقام مسئول در سازمان جوانان هلال احمر توضیح داد: در راستای ترغیب و تشویق جمعیت‌های ملی برای تقویت فعالیت های جوانان و مشارکت هر چه بیشتر آنها در فعالیت‌های بشردوستانه، فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر مبادرت به برگزاری مسابقه «جوانان در حرکت» و معرفی طرح‌های برگزیده جمعیت های ملی در طی نشست مجمع عمومی می‌کند.

جوادی اضافه کرد: در همین راستا دو طرح از سوی سازمان جوانان هلال احمر با عناوین « تاسیس کانون های بشردوستانه در مراکز اصلاح و تربیت در زندان‌ها با هدف نهادینه کردن اصول اساسی، احترام به گوناگونی و تنوع و ایجاد تغییر در جامعه» و « بهداشت باروری جوانان به عنوان مروجین سلامت مادران و کودکان» ترجمه و در چارچوب پروژه های قابل قبول سازمان های بین المللی به فدارسیون ارایه شد.

معاون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: پس از بررسی طرح‌های ارسالی توسط هیئت داوری فدراسیون در کمیته‌ای ویژه، طرح تاسیس کانون‌های بشر دوستانه در مراکز اصلاح و تربیت و زندان‌ها به عنوان برنده جایزه جوانان سال 2013 میلادی انتخاب شد.

به گفته جوادی جوایز این طرح در آخرین روز نشست مجمع عمومی فدارسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به نماینده جمعیت هلال احمر ایران اعطا می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.8136s, 18q