«صفار ‌الزعفران» کلیه و کبد افراد را نشانه رفته ‌/پای زعفران تقلبی به رستوران‌ها هم باز شد

۱۳۹۲/۰۸/۱۲ - ۱۶:۱۲ - کد خبر: 85970
سلامت نیوز : معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از ورود یک زعفران تقلبی به نام "صفار الزعفران" به بازارهای کشور و این استان خبر داد و گفت: مصرف این نوع زعفران، کلیه و کبد افراد را از کار می‌اندازد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ رحمت‌الله افشار بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متأسفانه اخیرا" مشاهده شده که نمونه‌ای از زعفران تقلبی در بازار و در میان برخی خانواده‌ها وجود دارد که بسیار نگران کننده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویارحمد با بیان اینکه، نام این زعفران، صفارالزعفران است، تصریح کرد: در این زعفران از مواد و رنگ‌های کاملا" شیمیایی استفاده شده که برای سلامتی افراد بسیار خطرناک است.

وی گفت:‌ این نوع زعفران در کشورهای عربی تولید می‌شود و از آنجا که قیمتی مناسب دارد، معمولا" مورد توجه افراد به ویژه حجاج قرار می‌گیرد.  

به دلیل قیمت مناسب این محصول، عده‌ای از حجاج در سفر به خانه خدا مقادیری از آن را خریداری کرده و وارد بازار کشور کرده‌اند.

* ورود زعفران‌های تقلبی به رستوران‌ها

وی با اشاره به ورود این نوع زعفران تقلبی به بازارهای ایران و استان کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: متاسفانه برخی رستوران‌ها با خرید این نوع زعفران و استفاده در انواع غذاها، سلامت عده زیادی را به خطر می‌اندازند.

افشار بیان کرد: مصرف زعفران تقلبی "صفارالزعفران" از سوی سازمان غذا و داروی کشور ممنوع اعلام شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، تاکید کرد: مصرف این نوع زعفران تقلبی به شدت، دو عضو کلیه و کبد را تحت تأثیر قرار می‌دهد و از کار می‌اندازد.

وی خواستار دقت مردم در هنگام خرید شد و تأکید کرد: باید آگاهی‌های لازم در مورد خطرات مصرف این نوع زعفران به شهروندان داده شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، با هشدار در خصوص ورود نمونه‌ای از زعفران عربی و تقلبی به بازارهای کهگیلویه و بویراحمد به نام "صفار الزعفران" یادآور شد: مصرف این زعفران عوارض کبدی و کلیوی به همراه دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.43934s, 18q