حمله ی سینوس

۱۳۹۲/۰۸/۱۳ - ۱۶:۲۹ - کد خبر: 86048
سلامت نیوز :سیـنوزیت(sinusitis) بـه عـفـونـت، التـهـاب و تـورم مـخـاط یـک یـا تـمام سینوسهای مجاور بینی اطلاق میگردد.
حمله سینوس آیا در پیشانی و یا در چشم ها دردی دارید ؟ آیا در صورت خود احساس درد دارید و یا دچار گرفتگی بینی هستید ؟ به گزارش سلامت نیوز اگر چنین علایمی داشته باشید به این معناست که شما دچار سینوس که شکایت شایع بسیاری از افراد است می باشید .
سینوس:فضای خالی در سر سینوس فضاهای خالی از هوا هستند که توسط غشای مخاطی پوشانده شده است .در هر طرف صورت چهار سینوس وجود دارد: سینوسهای فکی : در زیر چشمها و در استخوان گونه واقع می باشند. سینوسهای پیشانی : در بالای چشمها و در استخوان پیشانی واقع می باشند. سینوسهای اتموئید و یا پرویزنی : بین چشمها و بینی و در استخوان پرویزنی واقع میباشند. سینوسهای شب پره ای : در پشت سینوس پرویزنی و چشمها و در مرکز استخوان جمجمه زیر غده هیپوفیز واقع میباشند.
سینوزیت چیست ؟ سینوزیت معمولا با التهاب ناشی از سرماخوردگی، حمله آلرژی، یا محرک شروع می شود سرماخوردگی، آلرژی ها، و مواد محرک را به بافت های سینوس متورم.. سرماخوردگی، آلرژی ها، و مواد محرک بافت های سینوس ها را متورم می کند.
گرفتگی ، پف و درد سینوزیت علایم متعددی دارد .اکثر افراد دچار گرفتگی بینی و درد در صورت و دندان ها می شوند . به گزارش سلامت نیوز معمولا ترشحات بینی ممکن است به رنگ زرد، سبز، یا روشن وجود داشته باشد . علائم دیگر ممکن است شامل خستگی، کاهش حس بویایی ، سرفه، گلودرد، بوی بد دهان، سردرد و تب وجود داشته باشد .
سینوزیت مزمن مشخصه‌ سينوزيت‌ مزمن‌، باقی بودن علائم سینوزیت مانند احساس فشارودرد صورت ، سردرد ، گرفتگي بینی‌ و ترشحات غیرطبیعی‌ بيني‌ یا پشت حلق است‌ كه‌ بيش‌تر از 8 تا 12 هفته‌ باقي‌ باشد. اصطلاح‌ سينوزيت‌ مزمن‌ وقتي‌ به‌ كار مي‌رود كه ‌تغييرات‌ غير قابل‌ برگشت‌ در مخاط سينوس‌ها رخ‌ داده ‌باشد.
پولیپ بینی هنگامی که سینوس ها ملتهب باشند ، غشای سینوس ضخیم و متورم می شود . التهابات و عفونت های مزمن داخل بینی از عوامل اصلی پیدایش پولیپ بینی هستند. پولیپ ها ممکن است تا حدی باشد که راههای تنفسی بینی را مسدود کند .
اسپری ضد احتقان بینی انواعی از اسپری های بینی وجود که باعث کاهش التهاب سینوس می شوند . به گزارش سلامت نیوز اسپری های بینی باعث باز شدن عروق خونی در بینی می شوند و در نهایت باعث بهبود احتقان و گرفتگی بینی می شوند .
جلوگیری از سینوزیت راه قطعی برای جلوگیری از ابتلا به سینوزیت وجود ندارد .اما رعایت چند نکته می تواند کمک کننده باشد : سینوس ها را مرطوب نگه دارید. محیط داخل خانه خشک نباشد . از قرار گرفتن در معرض مواد محرک مانند دود سیگارو بوی مواد شیمیایی اجتناب کنید .
چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد ؟ مخاط زرد و یا سبز به معنای وجود عفونت سینوسی است .به طور معمول عفونت سینوسی بعد از هفت تا 14 روز بدون درمان با آنتی بیوتیک بهبود می یابد . به گزارش سلامت نیوز اگر علایم پایدار باشد و تداوم پیدا کند و یا در صورت وجود تب باید به پزشک مراجعه کنید .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.08078s, 18q