مصرف خرمالو برای پوست و ناخن و موهای شکننده مفید است

۱۳۹۲/۰۸/۱۴ - ۱۳:۳۸ - کد خبر: 86095

سلامت نیوز : یک کارشناس تغذیه در یزد، گفت: خرمالو به دلیل دارابودن عناصری همچون پتاسیم و منیزیوم، کلسترول بد و فشار خون را کاهش می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛  "ناهید برخورداری" اظهار کرد: هر ۱۰۰ گرم میوه خرمالو، حاوی ۸۰ کیلوکالری انرژی، ۱۹ گرم قند ساده و پیچیده و ۷۹ گرم آب است.

وی با بیان این‌که این میوه دارای طبع گرم و ‌تر است، گفت: خرمالو دارای مقادیر قابل توجهی ویتامین‌های C، B۱ و B۲ است، در ضمن این میوه دارای مواد معدنی ضروری برای بدن مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر و پتاسیم و مقداری سلولز نیز است.

او با اشاره به ویتامین A و بتاکاروتن موجود در این میوه، افزود: خرمالو به خاطر ویتامین A موجود در خرمالو برای پوست و ناخن و موهای خشک و شکننده مفید است.

برخورداری در ادامه خاطرنشان کرد: با وجود عناصری همچون پتاسیم و منیزیم در این میوه، خرمالو کلسترول بد و فشار خون را نیز کاهش می‌دهد به همین دلیل این میوه برای سلامتی بیماران قلبی و افراد دارای چربی و فشار خون بالا بسیار مفید است. از طرفی به دلیل دارا بودن پکتین که یکی از انواع فیبرهای محلول در آب است، باعث کاهش چربی‌های خون می‌شود.

این کارشناس تغذیه، اضافه کرد: وجود مقدار زیادی فیبر و مواد آنتی اکسیدانی همچون تانن، فنول، ویتامین C، ‌ لیکوپن و لوتئین باعث خاصیت ضدسرطانی این میوه است.

وی ادامه داد: خرمالو به دلیل دارا بودن مواد معدنی، برای رشد و نمو بسیار مفید شناخته شده است و آهن موجود در آن عنصر اصلی خونسازی و پتاسیم موجود در آن اشتهاآور و شست‌و شو دهنده کلیه و کبد بوده واین میوه در افراد مبتلا به نقرس بسیار مؤثر است.

برخورداری، متذکر شد: خرمالو دارای اسیدهای مالیک، تارتاریک و اسید سیتریک است که این اسید‌ها باعث جذب بهتر آهن و روی در بدن می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.37642s, 18q