نوبت تزریق برخی بیماران تالاسمی به دلیل نبود خون به تعویق افتاده است

۱۳۹۲/۰۸/۱۴ - ۱۶:۳۹ - کد خبر: 86125
سلامت نیوز : دبیر انجمن تالاسمی ایران با تاکید بر اولویت قرار دادن خون رسانی به بیماران تالاسمی گفت: در صورت تداوم این وضعیت، می‌توان انتظار داشت که درمان بیماران تالاسمی با مشکلاتی مواجه شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ محمدرضا مشهدی، حیات بیماران تالاسمی را به خون وابسته دانست و گفت: از سازمان انتقال خون ایران درخواست داریم که خون رسانی به بیماران تالاسمی را در اولویت کارهای خود قرار دهد چرا که حیات بیناران تالاسمی‌ها به خون وابسته است.

وی به کمبود خون در برخی از استان‌های کشور اشاره کرد و افزود: در برخی از استان‌ها از جمله تهران مواردی مشاهده شده که نوبت تزریق خون بیمار به دلیل عدم وجود خون به تعویق افتاده است.

مشهدی خاطر نشان کرد: اگرچه در این وضعیت هنوز مشکل حادی در مورد خون رسانی به بیماران تالاسمی به وجود نیامده است اما در صورت تداوم این وضعیت، می‌توان انتظار داشت که درمان بیماران تالاسمی با مشکلاتی مواجه شود.

وی ضمن درخواست از مردم نوع دوست برای مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون برای اهدا خون افزود: از سازمان انتقال خون تقاضا داریم که با رفع موانع تسهیلات لازم را برای افزایش اهداء خون در کشور فراهم کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72621s, 18q