قول دارویی وزیر بهداشت

۱۳۹۲/۰۸/۱۵ - ۱۶:۱۹ - کد خبر: 86214

سلامت نیوز : وزیر بهداشت صبح امروز در جلسه هیات دولت اظهار داشت: آرامش در بازار دارو و کاهش قیمت‌ها و همکاری با بیمه‌ها از جمله برنامه‌های مهم وزارت بهداشت و درمان است و در این راستا در طول این مدت تلاش کردیم که اقدامات مناسب انجام دهیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در جمع خبرنگاران ادامه داد: البته ادعا نداریم که همه مشکلات رفع شده ولی بازار دارو تا حدودی آرام شده است و قول می‌دهیم تا پایان سال بهتر از این شود.

هاشمی همچنین درمورد کمبود برخی واکسن‌ها، گفت: متاسفانه ایران زمانی تامین‌کننده واکسن برای کشورمان خود و منطقه بود، ولی ما اکنون در برخی موارد وارد کننده شدیم.

وی افزود: ما برای رفع کمبودهای در حال حاضر در این زمینه هدف‌گذاری کرده به نحوی که بتوانیم هفت واکسن مهم را خودمان تولید کنیم.

وزیر بهداشت در مورد دارو بیماری‌های خاص ازجمله «MS» در کشور، گفت: بهترین دارو در ارتباط ام اس در ایران تولید می‌شود و در مورد سایر بیماری‌های خاص در ارتباط با دارو با مشکل کمبود روبرو نیستیم چون برخی از داروهای آنها به کشور وارد می‌شود و در داروخانه‌های مرجع سراسر کشور توزیع می‌شود و امیدواریم با همکاری بیمه‌ها قیمت آنها را کاهش دهیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17652s, 18q