ماندگاري ايمپلنت در افراد سيگاري كمتر است

۱۳۸۶/۰۹/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8622
ماندگاري ايمپلنت در افراد سيگاري كمتر است

به گزارش سلامت  نیوز به نقل از ایسنا، يكي از مهمترين مشكلات دندان‌پزشكي، از دست رفتن دندان‌ها و ساختار نگهدارنده آنها (استخوان و لثه) مي‌باشد. از دست دادن دندانها تاثيرات غيرقابل انكاري بر وضعيت ظاهر و چهره اشخاص و از همه مهمتر بر روحيه و اعتماد به نفس آنها خواهد گذاشت، اما با ورود ايمپلنت‌هاي دنداني به عالم دندانپزشكي، ديگر كسي به دليل از دست دادن دندان‌هاي خود دچار تغيير در شيوه تكلم،‌ غذا خوردن و خنديدن نمي‌شود.

دكتر امين يمني، عضوهيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي‌ در اين زمينه اظهار داشت: ايمپلنت‌هاي دنداني نوعي از درمان‌هاي دندانپزشكي محسوب مي‌شوند كه طي آن دندان يا دندان‌هاي از دست رفته بيمار به گونه‌اي جايگزين مي‌شوند كه از نظر ظاهري و كارايي همانند دندان‌هاي طبيعي خواهد بود. ايمپلنت‌هاي دنداني اين فرصت را براي همه فراهم كرده‌اند كه يك يا تمامي دندان‌هاي از دست رفته را به بهترين شكل ممكن جايگزين كنند.

وي خاطرنشان كرد: ايمپلنت‌هاي دنداني بدون اغراق، آينده دندانپزشكي محسوب مي‌شوند و امروزه بيشتر از هميشه بصورت وسيع توسط دندانپزشكان در تمام دنيا مورد استفاده قرار مي‌گيرند. ميزان موفقيت درمان توسط ايمپلنت‌هاي دنداني با سرعت غير قابل تصوري طي چند سال گذشته رشد جهشي پيدا كرده كه آن را به درماني تقريبا مادام العمر مبدل كرده و بيماران بسياري، راحتي، آرامش و اعتماد به نفس خود را متعاقب از دست دادن دندان‌ها توسط اين نوع درمان‌ها باز يافته‌اند.

دكتر يمني با بيان اين كه سيگار كشيدن، موفقيت اين روش جايگزيني دندان از دست رفته را تا حد زيادي كاهش مي‌دهد، افزود: عدم رعايت بهداشت، تاثيرات زيادي در رابطه با كاهش موفقيت اين روش درماني بر جاي مي‌گذارد كه مسواك زدن، كشيدن نخ دندان، استفاده از دهان شويه و هر آنچه به بهداشت دهان كمك كند در ماندگاري ايمپلنت موثر است.

به گفته وي، يكي ديگر از نكات قابل توجه در افرادي كه از ايمپلنت استفاده مي‌كنند انجام معاينات مكرر توسط پزشكي است كه ايمپلنت را بيمار گذاشته است.

اين جراح و متخصص بيماري‌هاي فك و صورت با بيان اين كه در سراسر جهان ايمپلنت به عنوان نخستين گزينه كاشت دندان به شمار مي‌آيد، تصريح كرد: علاوه بر هزينه بالا، ترس يكي از عوامل بازدارنده براي بيماران در استفاده از اين روش درماني تخمين زده مي‌شود؛ اين در حالي است كه اين ترس بيهوده و ايمپلنت با كمترين درد ممكن انجام مي‌شود.

وي افزود:‌ طول دوره درمان با استفاده از ايمپلنت به طور ميانگين بين سه تا هفت ماه برآورد مي‌شود كه در اين مدت مراحل مختلف كاشت پروتز انجام مي‌شود

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.33013s, 18q