مکمل‌ های ضد سرما خوردگی

۱۳۹۲/۰۸/۱۶ - ۱۰:۵۱ - کد خبر: 86224
مکمل‌ های ضد سرما خوردگی
سلامت نیوز : خیلی‌ها از جمله خود من تا اولین سرمای پاییزی را نخورند سرما را جدی نمی‌گیرند. اما از وقتی که هوا رو به سردی می‌رود احتمال اینکه سرما بخورید خیلی زیاد است. با آلودگی هوا هم که تأثیر منفی روی سیستم ایمنی بدن همه ما دارد مشکل چند برابر می‌شود و شما باید بیشتر مراقب باشید. بهترین راه سرما نخوردن این است که با شروع سرما به فکر باشید و خدای نکرده اگر سرما خوردید اجازه ندهید ریه‌هایتان درگیر شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ؛ چون اگر بی‌توجهی کنید و ویروس وارد ریه‌ها بشود دوره سرماخوردگی بیشتر شده و عوارض آن نیز بیشتر می‌شود. خوشبختانه مکمل زینک، ویتامین C، گیاه اکیناسه پورپورا، سیر و ویتامین D مقاومت بدن ما را در برابر سرماخوردگی بالا می‌برد. با ما باشید تا بیشتر با مکمل‌های ضدسرماخوردگی آشنا شوید.

مکمل زینک(روی)

نتایج 15 پژوهش نشان می‌دهد که مصرف مکمل زینک حدود 2 روز از دوره معمولی سرماخوردگی کاهش داده و علائم آن را کم می‌کند. برای استفاده از این ماده معدنی می‌توانید 24 ساعت بعد از مشاهده اولین علائم سرماخوردگی از پاستیل‌ها یا شربت زینک استفاده کنید. جالب اینجاست که بدانید نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می‌دهد افرادی که روزانه 45 میلی‌گرم زینک(روی) دریافت می‌کنند به میزان 80 درصد کمتر در معرض سرماخوردگی، آنفلوآنزا، تبخال، بیماری‌های چشمی و دیگر بیماری‌های عفونی قرار می‌گیرند. البته توصیه می‌کنیم با پزشک یا داروساز در مورد مصرف مکمل زینک مشورت کنید به خصوص اگر می‌خواهید روزانه بیش از 40 میلی‌گرم از این مکمل‌ها استفاده کنید.

مکمل ویتامین C

با وجود اینکه خیلی‌ها تصور می‌کنند مصرف ویتامین C از ابتلا به سرماخوردگی پیشگیری می‌کند اما باید بدانید این ویتامین نقش پیشگیرانه در برابر این بیماری ویروسی ندارد. البته یک استثنا وجود دارد. افرادی که تحت استرس و فشار فیزیکی یا سرمای زیاد هستند مانند دونده‌های ماراتون یا اسکی بازها می‌توانند با مصرف روزانه 250 میلی‌گرم ویتامین C احتمال سرماخوردگی را به نصف برسانند. همچنین افرادی که دچار کمبود این ویتامین هستند مانند افراد سالخورده و سیگاری‌ها می‌توانند با مصرف روزانه 200 میلی‌گرم ویتامین C کمتر در معرض سرماخوردگی قرار بگیرند. اما باید بدانید اگر مراقب نبودید و سرما خوردید مصرف این مکمل چیزی را عوض نمی‌کند.

مکمل عصاره سیر

نتایج بررسی‌های آزمایشگاهی نشان می‌دهد عصاره سیر می‌تواند جلوی رشد باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها را بگیرد. یک محقق انگلیسی در شروع فصل سرما روی 146 داوطلب بررسی‌هایی انجام داد. این داوطلب‌ها به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول روزانه یک کپسول آلیسین و گروه دوم دارونما مصرف کردند. آلیسین یکی از ترکیبات مفید موجود در سیر است که بعد از له کردن، کوبیدن و یا جویدن سیر تولید می‌شود. نتایج بررسی‌ها نشان داد که در پایان زمستان در گروهی که آلیسین دریافت کرده بودند 24 مورد سرماخوردگی دیده شد درحالی‌که در گروه دیگر 65 مورد سرماخوردگی به ثبت رسید. توصیه می‌کنیم که با شروع فصل سرما سیر بیشتری مصرف کنید تا با اولین سوز گلودرد و آبریزش بینی از شما دور شود.

مکمل ویتامین D

نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد کودکانی که روزانه ویتامین D3 دریافت می‌کنند کمتر آنفلوآنزا می‌گیرند. محققان معتقدند که مصرف مکمل ویتامین D برای تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های خود ایمنی مانند دیابت نوع 1، پلی آرتریت روماتوئید و ام‌اس موثر است. توصیه می‌کنیم با شروع فصل سرما روزانه به مدت 15 دقیقه در معرض نور آفتاب قرار بگیرید.

مکمل گیاه اکیناسه پورپورا

مصرف این گیاه در روزهای نخست سرماخوردگی می‌تواند باعث کاهش علائم و دوره سرماخوردگی شود. برای پیشگیری می‌توانید یک هفته از قرص‌های این گیاه استفاده کنید. مصرف این گیاه ارغوانی برای پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوآنزا بسیار مفید است. به خاطر اینکه ترکیبات آن می‌تواند گلبول‌های سفید را فعال کرده و با باکتری‌ها و ویروس‌ها مقابله کند. توجه داشته باشید که کودکان نباید از این گیاه و مکمل آن استفاده کنند.

توجه: توصیه می‌کنیم قبل از مصرف هرگونه مکمل با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17942s, 18q