آزمون دکترای ﺗﺨصصی (Ph.D ) وزارت بهداشت امروز برگزار شد

۱۳۹۲/۰۸/۱۶ - ۱۲:۰۵ - کد خبر: 86242
سلامت نیوز :  آزمون ورودی دوره دکترای ﺗﺨﺼصی (Ph.D ) رﺷﺘﻪﻫﺎی ﻋﻠﻮم ﭘﺎیه ﭘﺰﺷکی و ﺑﻬﺪاﺷﺖ، ﻃﺐسنتی، ﺗﺎریخ ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷکی، ﻣﻮاد دﻧﺪانی، ﺳﻼﻣﺖ دﻫﺎن و دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷکی اﺟﺘﻤﺎعی ﺳﺎل ﺗﺤﺼیلی 92 -93 امروز پنجشنبه 16 آبان برگزار شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ در این دوره از آزمون 7 هزار و 2 نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد 4 هزار و 333 داوطلب زن و 2 هزار و 669 داوطلب مرد هستند.

بر اساس اعلام مرکز سنجش، ظرفیت 38 نفر برای 9 دانشگاه علوم پزشکی در رشته طب سنتی اعلام شده است.این دانشگاهها شامل دانشگاههای علوم پزشکی شیراز،شهید بهشتی،ایران،مازندران،قم،مشهد و شاهد هستند.

پیش از این، مجموع ظرفیت ﭘﺬیرش داﻧﺸﺠﻮ در دوره دکترای ﺗﺨﺼصی(Ph.D) در دانشگاه های علوم پزشکی، داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷکی ﺑﻘیه الله، ﺷﻌﺐ بین اﻟﻤﻠﻞ داﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎی ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷکی، داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼمی یک هزار و 168 نفر اعلام شده بود.

آزمون دکترای تخصصی وزارت بهداشت شامل دو مرحله کتبی ( 70 درصد) و مصاحبه (30درصد) است و آزمون کتبی به صورت تستی برگزار می شود. از داوطلبانی که در آزمون کتبی مرحله اول حدنصاب لازم را با توجه به سهمیه مربوطه کسب کرده باشند به تعداد دو برابر ظرفیت، جهت آزمون شفاهی مرحله دوم دعوت به عمل خواهد آمد.

در رشته اخلاق پزشکی در مرحله اول، سه برابر جهت مصاحبه اعلام می شود و در این دوره 58 رشته تخصصی پزشکی وجود دارد که داوطلبان می توانند در آن آزمون بدهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13441s, 18q