افشاگری مجلس از آمار متخلفان تولید محصولات غذایی آلوده

۱۳۹۲/۰۸/۱۶ - ۱۲:۰۶ - کد خبر: 86244
سلامت نیوز : سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از گسترش آلودگی محصولات غذایی تولید کشور خبر داد و گفت: در بررسی‌های اخیر این کمیسیون، متوجه شدیم برخی محصولات غذایی تولید داخل دارای آلودگی هستند و بدون‌شک در آینده‌ نزدیک آمار دقیقی از متخلفان را افشا می‌کنیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ملت ؛ محمد حسین قربانی با بیان اینکه برخی محصولات غذایی تولید داخل نیز از آلودگی برخوردارند، افزود: متاسفانه ضعف در عملکرد دستگاه‌های نظارتی اعم از صدور پروانه تولید، نظارت و بهره‌وری، باعث شده مشکلات زیادی از لحاظ آلودگی در برخی محصولات داخلی داشته باشیم.

وی ادامه داد: چندی پیش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تیم ویژه‌ای تشکیل داد تا بحث استانداردسازی محصولات غذایی را پیگیری کند که متاسفانه در این بررسی‌ها متوجه شدیم بسیاری از محصولات تولید داخل از آلودگی برخوردار است.

این نماینده مجلس با تاکید بر ضرورت برخورد با متخلفان، تصریح کرد: با توجه به چالشهای زیادی که در خصوص آلودگی محصولات داخلی وجود دارد از تولید کنندگان و توزیع کنندگان این محصولات می‌خواهیم تا نسبت به گسترش این مواد در سطح کشور توضیح دهند.

قربانی در مورد آلودگی محصولات وارداتی نیز، یادآور شد: درصدی از این محصولات وارداتی به ظاهر از موسسه‌ای تحت عنوان "حلال" مجوز گرفتند و به این ترتیب وارد کشور شدند. به طور حتم ماهیت این تشکیلات جایگاه قانونی ندارد به گونه‌ای که هیچ‌گونه آزمایشاتی بر روی این محصولات انجام نشده است.

وی،‌ تاکید کرد: محصولات آلوده  تنها بر اساس رویکرد بسیاری از صاحبان ثروت و قدرت وارد کشور شده است زیرا این افراد تنها به دنبال سود سرشار هستند و به منافع خود می‌اندیشند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: به طور حتم در آینده‌ای نزدیک آمار دقیقی از متخلفان را از طریق مطبوعات افشا خواهیم کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1397s, 18q