گردش اقتصادي مناسب هتل‌ها فقط در واحدهايي با سلامت و بهداشت محقق مي‌شود

۱۳۸۶/۰۹/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8628
گردش اقتصادي مناسب هتل‌ها فقط در واحدهايي با سلامت و بهداشت محقق مي‌شود

رجبعلي خسروآبادي ـ مدير اجرايي اتحاديه‌ي هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌هاي استان تهران ـ در حاشيه‌ي برگزاري نخستين همايش طبيعت، سلامت و بهداشت در صنعت هتل‌داري که ازسوي جهاد دانشگاهي واحد علوم پزشکي ايران برگزار شد، به ایسنا گفت: نقش بهداشت در توسعه‌ي هتل‌داري يکي از عوامل اصلي انتخاب مکان اقامت، اعتماد و اطمينان از سلامت مسافر پس از بهره‌گيري از خدمات است که در اين‌باره از بهداشت عمومي تا بهره‌گيري از فن‌آوري‌هاي جديد، براي ايجاد سلامت رواني مسافر، اهميت ويژه‌اي دارند.

وي با اشاره به اين‌که رعايت نکات بهداشتي شرط اصلي و اوليه براي توسعه‌ي هتل‌داري است، ادامه داد: در برخي مکان‌ها، استانداردهاي بهداشتي به‌خوبي رعايت مي‌شوند؛ اما برخي مکان‌هاي ديگر به‌دليل پايين بودن بهداشت عمومي، سطح خدمات به‌شکل خودبه‌خود پايين آمده است كه مشکلات بسيار زيادي را براي اين صنعت ايجاد مي‌کند.


خسروآبادي با اشاره به اين مطلب که وجود استانداردهاي بهداشتي در هتل‌ها اصلي‌ترين عامل براي توسعه اين صنعت در کشور به‌شمار مي‌آيد، افزود: رعايت بهداشت فردي در خدمات‌دهي اين مراکز بسيار تاثيرگذار است و بايد رعايت شود، چراکه رعايت نشدن اين امر ضمن صدمه زدن به صنعت هتل‌داري موجب از ميان رفتن انگيزه‌ي سفر ازسوي مسافران، بخصوص مسافران خارجي به کشور مي‌شود.


وي بيان کرد: سودآوري و گردش اقتصادي مناسب و مطلوب هتل‌ها فقط در واحدهايي با خصوصيات سلامت و بهداشت امکان تحقق دارد و رعايت نشدن ضوابط بهداشتي يا بي‌توجهي به آن، سرمايه‌گذاري را در اين بخش با خطر مواجه مي‌كند. بنابراين نگه داشتن سطح بهداشتي در هتل نيز از اين مقوله خارج نيست و چنانچه توسعه‌ي هتل يا هتل‌داري مد نظر نباشد، براي حفظ وضع موجود بايد استانداردهاي سلامت و بهداشت رعايت شوند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.45879s, 19q