10 قدم تا بهترین شوهر دنیا شدن

۱۳۹۲/۰۸/۱۹ - ۱۲:۰۰ - کد خبر: 86389
سلامت نیوز : اگر شما هم از آن دسته آقایانی هستید که خود را در کار و مشکلات روزانه غرق کرده اید، بهتر است چند دقیقه ای دغدغه قبض های معوقه آب، برق و قسط های عقب مانده بانک، اجاره خانه، شهریه دانشگاه بچه ها و... را کنار بگذارید و با برداشتن تنها 10 گام برای همسرتان بهترین شوهر دنیا شوید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ برای یک بار هم که شده، دنیا را از چشم همسرتان ببینید . شاید تا به حال اصلاً به این موضوع توجه نکرده باشید که ممکن است علایق و خواسته های خانم تان با علایق شما کاملاً متفاوت باشد! اما حالا وقت آن است که به قول معروف ، چشم هایتان را بشویید و جور دیگر ببینید .

کمک در کارهای خانه هم برای خودش لذتی دارد، امتحان کنید. هفته ای یک بار به همسرتان مرخصی بدهید و وظیفه نگهداری بچه ها را به عهده بگیرید، یا در برخی امور خانه به همسرتان کمک کنید تا حداقل خانم تان یک ساعت سر و صدای بچه ها را فراموش کند و با خیال راحت این وقت را برای خواندن کتاب و انجام کارهای شخصی عقب افتاده اختصاص دهد . مطمئن باشید با این کار دعای خیر همسرتان هم پشت سر شما خواهد بود .

شاید تا به حال متوجه شده باشید که ازدواج شباهت زیادی به مسابقه دوی ماراتن دارد ، چرا ؟ از این نظر که هر چقدر در بگو مگوهای خانوادگی زود از کوره در بروید ، زودتر از پا می افتید و ادامه زندگی زناشویی برایتان سخت تر و خسته کننده تر می شود پس گاهی اوقات در برابر اشتباهات همسرتان کافی است با قضیه جور دیگری برخورد کنید ، رفتار آرام و متین بهترین مسکن برای آرام کردن موقتی تنش های رفتاری است ، اما اگر گاهی شما مقصر بودید ، می توانید تنها با به زبان آوردن یک عذرخواهی ساده پرچم صلح را به همسرتان نشان دهید و اجازه ندهید دلخوری پیش آمده بزرگ و بزرگ تر شود.

از همسرتان تشکر کنید، شاید حتی خواندن این گام هم به مذاقتان خوش نیاید ، چه رسد به عمل کردن به آن . اما منظور ما این نیست که در مقابل همسرتان بنشینید و در حالی که فهرستی از اشتباه های خود را تهیه کرده اید ، مورد به مورد را شرح دهید و به خاطر تحمل کردن آنان از سوی همسرتان از وی تشکر کنید، نه! ولی مسلماً برای هر مردی پیش آمده که برخی قول و قرارهایش را فراموش کند یا با دیدن دوستان خود آن چنان زمان و مکان را گم کند که ساعت ها همسرش را چشم انتظار نگه دارد . اما همین اندازه که به او بگویید زندگی کردن با او برای شما لذت بخش است و به خاطر صبر و تحمل همسرتان از او تشکر کنید ، کفایت می کند.

کمی و فقط کمی از ریخت و پاش های خودتان را جمع کنید! باور کنید آسمان به زمین نمی آید اگر استکان چای یا لیوان شیر صبحانه خود را از کف اتاق و یا از روی میز صبحانه به سینک ظرفشویی انتقال دهید. از ما به شما نصیحت، تحقیقات نشان داده است همین استکان های چای در موارد زیادی رفته رفته به یکی از معضلات بزرگ زندگی مشترک تبدیل شده اند!

برای با هم بودن زمان بگذارید. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که با شنیدن نام دوران عقد یا سال های اول ازدواج به یاد شام های خاطره انگیزی می افتید که در یک رستوران دنج خورده اید، چه اشکالی دارد که حالا هم پس از سال ها زندگی مشترک و با وجود داشتن اولاد برای گذاشتن قرارمدارهای دو نفره باز هم زمانی را معین کنید؟! اگر فرزندانتان کوچک هستند می توانید آن ها را نزد یکی از دوستان یا اقوام خود بگذارید و مثل آن روزهای اول ازدواج فقط برای با هم بودن شام را بیرون از خانه صرف کنید.

آراسته و خوش تیپ باشید، سعی کنید همیشه به آراستگی و مرتب بودن ظاهر خود اهمیت دهید حتی وقتی با لباس راحتی در خانه هستید، زیرا آراسته بودن شما برای خانم ها نکته مهمی است.

شما هم به تمدد اعصاب نیاز دارید. گاهی وقت ها شرایطی را ایجاد کنید که برای چند ساعتی کمی از محیط خانواده و مسئولیت های خود فاصله بگیرید . مثلاً با دوستانتان به کوه بروید و یا به ورزش های مورد علاقه تان بپردازید تا شادی و نشاط و آرامش باعث تجدید نیروی از دست رفته تان شود و وقتی به خانه برمی گردید، به شوهری ایده آل برای زندگی تبدیل شده باشید ، اما در این مسئله افراط نکنید که نتیجه معکوس می دهد!

مسئولیت تصمیمات خود را شخصاً به عهده بگیرید. هیچ وقت و در هیچ شرایطی از پذیرش عواقب تصمیمات خود شانه خالی نکنید. اگر شما به هر دلیلی نمی توانید دعوت خواهرتان را برای یک مهمانی قبول کنید، خودتان گوشی تلفن را بردارید و به آنها اطلاع دهید . هیچ وقت مسئولیت چنین کاری را به گردن همسرتان نیندازید.

فراموش نکنید روزی شما هم فرهاد کوه کن بودید، یادتان می آید قبل از ازدواج چقدر به رفتارها و حرکات خود توجه داشتید و چقدر سعی می کردید در جلسات خواستگاری با پرستیژ و تاثیرگذار باشید ؟! اما احتمالاً دیگر مدت هاست که خبری از آن فرهاد کوه کن نیست و او هم در میان روزمرگی هر روزتان گم شده، اما هنوز هم دیر نشده از همین امروز هر کاری که می توانید برای گرم کردن کانون زندگی تان انجام دهید، کاری کنید تا مثل گذشته همسرتان را تحت تاثیر قرار دهید و از بودن در کنار یکدیگر راضی باشید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.7867s, 18q