تغذیه و ورزش دو روی سکه سلامتی

۱۳۹۲/۰۸/۱۹ - ۱۵:۱۱ - کد خبر: 86424

سلامت نیوز : یک متخصص تغذیه گفت: غذای سالم و فعالیت بدنی مناسب دو روی سکه سلامتی در افراد است که با برنامه‌ریزی می‌توان به این دو مورد دست یافت.

دکتر سید ضیا مظهری در گفت‌وگو با (ایسنا)، گفت: باید فرهنگ تغذیه را به مردم آموزش دهیم که تغذیه تنها لذت بردن از رنگ و طعم غذا نیست و در صورتی که تنها به این جنبه از تغذیه توجه شود، ممکن است که فرد احساس سیری شکمی داشته باشد اما سلول‌های او همچنان به سیری نرسیده‌اند.

وی ادامه داد: اگر تغذیه روزمره از منابع 50 ریز مغذی مورد نیاز بدن تشکیل نشده باشد، نمی‌تواند از بروز گرسنگی پنهانی و سلولی جلوگیری کند و مشکلاتی را در طولانی مدت دامن می‌زند.

دکتر مظهری با بیان اینکه داشتن بدنی سالم، روحی آرام و فکر و اندیشه نوآور و مبتکر نیاز به سلامتی تغذیه دارد، افزود: برای اینکه بتوان وضعیت سلامت جسمی را در حد تعادل نگه داشت باید به تغذیه سالم و انجام فعالیت بدنی مناسب توجه کرد تا بدن کمتر دچار بیماری‌های فصلی و یا اپیدمی‌های مختلف شود.

وی در ادامه اظهار کرد: بدن نیاز به 20 اسید آمینه، 16 مواد معدنی و سه گروه ویتامین‌ها در کنار فیبرهای محلول و نامحلول دارد که این نیاز باید به وسیله تغذیه برطرف شود و به طور کلی انرژی مورد نیاز بدن 10 تا 15 درصد از موارد پروتئینی، 45 تا 60 درصد از گروه کربوهیدرات‌ها و 25 تا 30 درصد از منابع چربی باید تامین شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14375s, 18q