واکسن آنفلوانزای فصلی در پیشگیری از ابتلاء به سرماخوردگی سودمند نیست

۱۳۹۲/۰۸/۱۹ - ۱۵:۱۳ - کد خبر: 86428
سلامت نیوز : مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان همدان گفت: واکسیناسیون آنفلوانزای فصلی برای همه‌ی گروه‌های جامعه نیاز نیست و از سرماخوردگی جلوگیری نمی‌کند.

«سیدجلال‌الدین بطحایی» در گفت‌وگو با (ایسنا)، با بیان این‌که میزان مصرف واکسن آنفلوانزا در استان همدان در بخش دولتی در حدود 8000 دُز است، اظهار کرد: با توجه به توزیع واکسن به‌صورت مرحله به مرحله که هر سال انجام می‌شود، مرحله‌ی اول توزیع در سال‌جاری انجام شده و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به این‌که واکسن آنفلوانزا وارد کشور و به دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع شده است، ادامه داد: در استان همدان توزیع واکسن به شهرستان‌ها و دانشگاه‌های تحت پوشش شامل ایلام، کردستان، کرمانشاه و کردستان از نیمه‌ی آبان آغاز شده است.

بطحایی تصریح کرد: گروه‌های هدف واکسیناسیون در بخش دولتی گروه‌های در معرض تماس شامل پرسنل پزشکی و پیراپزشکی شاغل در بیمارستان‌ها، مراکز اورژانس، مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت، پرسنل دامپزشکی و محیط زیست شاغل در بخش‌های مرتبط با پرندگان است.

وی یادآور شد: هم‌چنین گروه‌های در معرض خطر شامل بیماران خاص مانند هموفیلی، تالاسمی، HIV مثبت، دیالیزی، کودکان عقب‌مانده‌ی ذهنی و سالمندان در آسایشگاه‌ها، براساس اولویت و میزان واکسن موجود، در فازهای مختلف واکسیناسیون می‌شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.73037s, 18q