راز سلامت قلب در جوانی پوست!

۱۳۹۲/۰۸/۱۹ - ۱۵:۳۰ - کد خبر: 86435

سلامت نیوز : نتایج یک آزمایش تازه آشکار ساخت زنانی که چین و چروک‌های کمتری روی پوست صورت خود دارند در مقایسه با افرادی که پوست چروکیده‌تری دارند، کمتر به فشارخون بالا مبتلا شده و احتمال بروز بیماری‌های قلبی و سکته در آنها نیز به مراتب کمتر است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا در همین رابطه اعلام کرد: 67 میلیون فرد بالغ در آمریکا از فشارخون بالا رنج می‌برند و این عارضه عامل مهم افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته است. بنابر اعلام متخصصان، فشارخون بالا هنگامی رخ می‌دهد که قلب وادار به پمپاژ خون بیشتر به داخل شریان‌هایی می‌شود که عمدتا نیز تنگ شده‌اند.

در این مطالعه که با همکاری تیمی از محققان دانشگاه مرکز پزشکی «لیدن» در هلند انجام و نتایج آن در نشریه پزشکی Gerontology منتشر کرده‌اند. آنها در این مطالعه به بررسی تاثیر افزایش سن روی سلامت قلب 514 نفر از زنان و مردان رده سنی 63 سال پرداختند.

محققان در ابتدا 260 زن را در دو گروه بر مبنای خطر بالا و خطر پایین بروز بیماری‌های قلبی تقسیم‌بندی کردند.

وضعیت جوانی این زنان از طریق تحلیل ظاهر چهره و اندازه‌گیری چین و چروک‌های پوست آنها برآورده و آشکار شد زنانی که کمتر در معرض خطر حملات قلبی هستند از نظر چهره و پوست بدن دو سال جوانتر از گروه دیگر به نظر می‌رسیدند.

به دنبال این یافته‌ها محققان اعلام کردند که فشارخون بالا عامل محرک ارتباط بین خطر بیماری‌های قلبی و افزایش سن است. همچنین این نخستین مطالعه‌ای است که در آن ارتباط بین داشتن چهره جوان‌تر و پایین بودن فشارخون به اثبات می‌رسد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.99173s, 19q