اقدامات کوچک صنفی آثار بزرگ ملی را در پی دارد

۱۳۹۲/۰۸/۱۹ - ۱۵:۳۷ - کد خبر: 86438
سلامت نیوز : رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور با اعتقاد به این که اقدامات کوچک صنفی آثار بزرگ ملی را در پی دارد، گفت: تشکیل پانل ویژه‌ی مدل و متدولوژی برنامه پزشک خانواده تحت عنوان ارزیابی و آسیب شناسی نسخه‌ی 02 در همایش سال گذشته انجمن آسیب شناسی سرآغاز خوبی برای تحرکات علمی- صنفی کشور با آثار نقش آفرین بود که می تواند به عنوان یك الگو در سایر همایش های علمی كشور نیز مورد توجه قرار گیرد تا از ظرفیت كارشناسی انجمن های علمی در رابطه با مشكلات مبتلا به نظام سلامت با نگاه عالمانه استفاده شود.

به گزارش سلامت نیوز ؛ دکتر علیرضا زالی در پانزدهمین همایش سالیانه انجمن آسیب شناسی ایران در سالن همایش های رازی با تقدیر از توسعه علمی و ارتقای سطح دانش رشته آسیب شناسی در کشور گفت: این امر با مدد و تلاش علمی روز افزون متخصصین پاتولوژیست كشور در اقصی نقاط کشور حاصل شده است.

وی با استناد بر آمار، رشته‌ی آسیب شناسی را جزو کمترین حوزه ها در بحث شكایات پزشكی برشمرد و افزود: حال آن که این بخش می تواند بالقوه از شکننده ترین بخش های پزشکی باشد.

دکتر زالی رشد و تكامل در هر دو حوزه مهارتی و دانشی در رشته آسیب شناسی در سال های اخیر را حیرت انگیز دانست و گفت: می توان ادعا کرد این گروه از پزشكی از علمی ترین و فعالترین رشته های پزشکی در کشور هستند.

دکتر زالی یادآور شد: طی سالهای اخیر رشته آسیب شناسی و پاتولوژی به مرزهای نوین دانش در کشور رسیده ولی لازم است با استفاده از ظرفیت های فن آوری های نوین در حوزه رشته آسیب شناسی از قبیل پرتومیكس و سیستم بیولوژی ظرفیت های جدیدتری را نسبت به قبل در حوزه تشخیصی فراهم نمود، بر این اساس نقش متخصصین آسیب شناسی در موارد علمی و درمانی در كشور بیش از گذشته باید مورد تایید و تسریع قرار گیرد و نقش فعالانه تری برای این گروه از همكاران در فرایندهای تشخیص قطعی در بخش های دولتی و خصوصی فراهم گردد.

رییس كل سازمان نظام پزشکی همچنین در حاشیه برگزرای جشنواره بزرگداشت دكتر مسلم بهادری، وی را از اساتید و شخصیتهای ارزنده در حوزه آسیب شناسی پزشکی دانست و یادآور شد:  دکتر بهادری از اساتید بزرگوار علمی هستند که حضور آنها در صحنه های اجتماعی نیز همانند وجه علمی آنان تاثیرگذار بوده و بی تردید ایشان از ذخایر علمی کشور محسوب می شوند
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.48757s, 18q