برنامه دولت برای مقابله با آلودگی هوا

۱۳۹۲/۰۸/۲۱ - ۰۹:۲۰ - کد خبر: 86533
سلامت نیوز : رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دولت برای مقابله با ریزگرد‌ها برنامه جدی دارد که به صورت جدا از بحث آلودگی هوا آنرا پیگیری می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ معصومه ابتکار با بیان اینکه دولت برای مقابله با ریزگرد‌ها برنامه جدی دارد که به صورت جدا از بحث آلودگی هوا آنرا پیگیری می‌کند تصریح کرد: آلودگی‌های ناشی از ریزگرد‌ها معضلی است که طی سالهای گذشته به مشکل آلاینده‌ها و آلودگی هوا اضافه شده و باید به طور جداگانه به آن رسیدگی کرد.

وی در خصوص رفع منشا و از بین رفتن منبع ریزگرد‌ها، افزود: علاوه بر فعالیتهای داخل کشور اقداماتی نیز باید در عرصه بین الملل و از سوی سازمانهای بین المللی و همچنین برخی کشورهای همسایه صورت پذیرد تا منبع ریزگرد‌ها از بین برود.

ابتکار گفت: بخشی از معضل ریزگرد‌ها به منابع طبیعی، مدیریت جلوگیری از بیابان زایی و مدیریت عرصه سرزمینی مربوط می‌شود و بخشی هم به دیگر کشورهای همجوار مانند عراق مربوط است که در این زمینه همکاریهایی شروع شده و سازمانهای بین المللی مشارکت دارند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: در این زمینه صندوقی پیش‏بینی شده و امیدواریم اثرات مثبتی داشته باشد و بتوانیم کار را ادامه دهیم.

وی در پایان با اشاره به راه‏اندازی کارگروههای مقابله با آلودگی هوا در چند شهر بزرگ کشور افزود: در تعدادی از شهر‌ها از جمله تهران، اصفهان، اراک، کرج و اهواز کارگروههایی راه اندازی شده تا به طور دقیق برنامه‌های کاهش آلودگی هوا را با همکاری دستگاههای زیربط پیگیری کنند.

ابتکار در مورد ضمانت اجرای مصوبات و تصمیمات این کارگروه‌ها خاطر نشان کرد: قانون، استاندارد‌ها، ضوابط و مقررات ضمانت اجرای تصمیمات کارگروههای کاهش آلودگی هواست.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: دولت در خصوص کاهش آلودگی هوا مصوبه‌ای دارد که وظایف و تکالیف دستگاههای ذیربط را مشخص کرده است.

وی با اشاره به اینکه برای کاهش آلودگی هوا روی مشارکت مردمی نیز تاکید شده است گفت: برای آگاهی بخشی و بکارگیری نقش و مشارکت مردم حداقل ۱۵ بخش مختلف باید با هم همکاری کنند تا برنامه دقیق اجرا شود و آلودگی هوا به استاندارد برسد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.38112s, 18q