مصرف خودسرانه هندوانه ابوجهل موجب خونریزی شدید گوارشی در دیابتی‌ها می‌شود

۱۳۹۲/۰۸/۲۱ - ۱۰:۰۴ - کد خبر: 86538
سلامت نیوز :  یک متخصص طب سنتی گفت: مصرف خودسرانه هندوانه ابوجهل که اخیرا نیز شیوع زیادی پیدا کرده است، علاوه بر سمی بودن می‌تواند موجب خونریزی شدید گوارشی در دیابتی‌ها شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ "مجید امتیازی" ضمن بیان این مطلب گفت: بیماری دیابت یک بیماری مزمن، متابولیک و ژنتیکی است که پیش زمینه بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیمای‌های قلبی- عروقی، چشمی، بیماری کلیوی، کبدی و اختلالات فشارخون می‌شود.

وی مصرف خودسرانه داروهای گیاهی در بیماران دیابتی هشدار داد و تصریح کرد: از دیدگاه طب سنتی اختلال هضم یا اختلال در سیستم گوارشی زمینه ساز بیماری دیابت است بنابراین اولین قدم در درمان این بیماری اصلاح تغذیه حتی قبل از شروع دارو است.

وی افزود: به منظور درمان دیابتی‌ها در گام اول حدود ۳ ماه باید شیوه تغذیه‌شان بر حسب مزاج و نوع بیماری دیابت تغییر یابد.

امتیازی با بیان اینکه بیماری دیابت به دو دسته دیابت گرم و سرد تقسیم می‌شود، خاطرنشان کرد: روش درمانی این دو نوع نیز با هم متفاوت است و بر حسب مزاج افراد اقدامات درمانی خاص که شامل اصلاح رژیم غذایی و تجویز داروست، صورت می‌­گیرد.

این متخصص طب سنتی با تاکید بر تغذیه صحیح به منظور پیشگیری از بروز دیابت متذکرشد: با اصلاح الگوی تغذیه‌ای می‌توان از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کرد.

وی هم، غم، استرس و فشارروانی را از دیگر علل بروز و افزایش دیابت در جوامع حال حاضر دانست و توصیه کرد: اصلاح و تنظیم خواب و بیداری، شیوه زندگی و کنترل استرس از جمله اصولی است که از بروز بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری دیابت پیشگیری می‌کند.

وی تاکید کرد: داروهای گیای هم مثل داروهای شیمیایی باید تحت نظر متخصص تجویز و مصرف شود.

این متخصص طب سنتی در یزد با تاکید بر عدم مصرف خودسرانه داروهای گیاهی در در بیماران دیابتی هشدارداد: مصرف خودرسانه هندوانه ابوجهل موجب خونریزی شدید گوارشی در دیابتی‌ها می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.8721s, 18q