با تمیزتر شده هوای تهران ؛ مردم به پایگاههای اورژانس مراجعه نکردند

۱۳۹۲/۰۸/۲۱ - ۱۲:۳۸ - کد خبر: 86563
با تمیزتر شده هوای تهران ؛ مردم به پایگاههای اورژانس مراجعه نکردند
سلامت نیوز : رئیس اورژانس تهران گفت: دیروز در تمام میادین بزرگ تهران اتوبوس آمبولانسهای اورژانس مستقر بودند ولی با وجود آلودگی هوا مراجعه مردمی نداشتیم، امروز البته به علت بارندگی پراکنده در تهران و کاهش حجم ترافیک، آلودگی کمتر شده و پایگاههای سیار فعلاً مستقر نیستند.

رضا دهقانپور در گفت و گو با فارس، افزود: دیروز با توجه به حجم آلودگی هوا در تهران در 6 میدان اصلی و شلوغ شامل میدان ولی عصر،انقلاب، ونک، راه آ‌هن، امام خمینی(ره) و آزادی اتوبوس آمبولانسهای اورژانس مستقر شدند ولی هیچ یک از شهروندان تهران به این پایگاهها مراجعه نداشتند.

وی ادامه داد: امروز البته با توجه به بارندگی پراکنده در شهر تهران و کاهش محسوس ترافیک تا حدی شاهد بهتر شدن وضعیت هوا و کاهش آلودگی هستیم به همین علت با توجه به اینکه کمیته اضطرار هوای تهران نیز اعلام کرده که هنوز به شرایط اضطرار نرسیده‌ایم، پایگاههای سیار اورژانس از میادین جمع شده‌اند ولی 140 پایگاه اورژانس ثابت تهران همچنان به حالت آماده باش هستند.

رئیس اورژانس تهران اضافه کرد:‌ در مورد میزان مراجعه مردم به اورژانسهای بیمارستانی نیز گر چه آمارهای این نوع مراجعات پراکنده است و همه آنها در اختیار اورژانس پیش بیمارستانی نیست اما در مجموع شاهد افزایش معناداری در مراجعات مردم به مراکز درمانی در روزهای گذشته نبودیم.

دهقانپور برای کاهش اثرات آلودگی هوا به مردم توصیه کرد:‌ از مردم می‌خواهیم که گروههای در معرض خطر شامل سالمندان، نوزادان، شیرخواران و کودکان تا حد ممکن از منزل خارج نشوند، همچنین بیماران قلبی و تنفسی، بیماران خاص و مزمن نیز باید تا جای ممکن از رفتن به فضاهای باز در تهران خودداری کنند.

وی گفت: استفاده از ماسکهای معمولی بدون فیلتر هیچ نقشی در کاهش اثرات آلودگی هوا ندارد و فقط ماسکهای بزرگ N95 در این زمینه مفید هستند که آنها هم بسیار گران و بزرگ هستند و عملاً افراد زیادی قادر به استفاده از آن نیستند.

رئیس اورژانس تهران افزود: مصرف لبنیات به خصوص شیر و همچنین میوه‌ها و سبزیهای تازه و آبمبوه های طبیعی و تازه نیز در کاهش اثرات آلودگی هوا در این ایام مفید است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.75381s, 18q