هلال احمر ظرفیت بر عهده گرفتن مدیریت درمان کشور را دارد

۱۳۹۲/۰۸/۲۱ - ۱۳:۲۴ - کد خبر: 86572
سلامت نیوز : دبیرکل جمعیت هلال احمر در بازدید از معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی، بر لزوم برنامه ریزی فکورانه، مدبرانه و تحلیلی برای حل مشکل درمان کشور تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر سید احمد موسوی با اشاره به اینکه یکی از حقوق اصلی مردم در جامعه، تامین سلامت و تامین اجتماعی است، افزود: لازم است هلال احمر به عنوان معین دولت، مطالعاتی اساسی برای ایفای نقش در حوزه سلامت و ترویج فرهنگ نیکوکاری که رسالت هلال احمر است، داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هلال احمر یک سازمان خصوصی انتفاعی نیست و اهدافی انساندوستانه دارد و همچنین با تاکید بر اینکه رفع محرومیت، شاکله اصلی اساسنامه جمعیت هلال احمر است و جمعیت باید در بحث محرومیت زدایی سهیم باشد، افزود: لازم است برای حل مشکل درمان کشور، برنامه ریزی فکورانه، مدبرانه و تحلیلی داشته باشیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: جمعیت هلال احمر این ظرفیت را دارد که به عنوان مجموعه ای بی نظیر و منحصر به فرد و با شاکله فعالیتهای داوطلبانه و نیکوکارانه، مدیریت درمان کشور را به عهده گیرد.

موسوی با بیان اینکه مراکز درمان خارج از کشور جمعیت هلال احمر یک فرصت طلایی برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر باید با اولویت قرار دادن مطالعات اساسی و فعالیت بر اساس نیاز کشورها در هر کشوری، خدمات خود را در حوزه های مختلف توسعه دهد.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر به دنبال اسم و رسم نیست و تنها در پی حل مشکلات و گشودن گرهی از مشکلات مردم است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13994s, 18q