استفاده از روش جراحي جديد در درمان بيماري‌هاي شبکيه بدون نياز به بخيه

۱۳۸۶/۰۹/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8661
استفاده از روش جراحي جديد در درمان بيماري‌هاي شبکيه بدون نياز به بخيه

دکتر «توکا بنايي» جراح و متخصص ويتره و رتين و استاديار دانشگاه علوم پزشکي مشهد در گفت وگو با ایسنا در خصوص اين روش جراحي جديد افزود: بيماري‌هاي شبکيه علت‌هاي مختلفي دارد که ديابت، اختلال مرکز بينايي در اثر افزايش سن، سوراخ شدن مرکز بينايي و کنده شدن شبکيه شايع‌ترين علت بروز اين بيماري است.

وي، مهمترين علامت بيماري‌هاي شبکيه را کاهش ديد ناگهاني و تدريجي چشم دانست و گفت: در زمينه تشخيص، امکانات و وسايل جراحي بيماري شبکيه در سال‌هاي اخير در کشور، پيشرفت‌هاي خوبي حاصل شده و کوچکتر شدن محل ورود به چشم را يکي از مهمترين پيشرفت‌ها در اين زمينه مي توان عنوان کرد.

دكتر بنايي، در مقايسه اين روش جراحي جديد با اعمال جراحي قديم تصريح کرد: در اعمال جراحي ويکرکتومي كه يکي از عمل‌هاي جراحي اصلي سگمان خلفي بيماري‌هاي شبکيه است در گذشته با باز کردن لايه سطحي چشم وارد چشم مي‌شدند و اين لايه سطحي دوخته مي‌شد كه ناراحتي‌هايي نيز بعد از عمل براي بيمار به همراه داشت.

وي خاطرنشان کرد: در روش جراحي جديد با حفظ لايه سطحي چشم و با سوراخ کردن وارد چشم مي‌شويم و چون محل ورود به چشم کوچک است نيازي به بخيه ندارد.

استاديار دانشگاه علوم پزشکي مشهد، گفت: شبکيه، لايه حسي گيرنده نور است که اطلاعات بينايي را براي انتقال به مغز به عصب بينايي مي رساند.

وي در پايان افزود: کاهش عوارض بعد از عمل و درد و ناراحتي ناشي از اين جراحي از جمله مزيت‌هاي اين روش جديد است

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.3024s, 19q