آشنایی و ازدواج با همکار

۱۳۹۲/۰۸/۲۴ - ۱۱:۵۰ - کد خبر: 86612
آشنایی و ازدواج با همکار
سلامت نیوز:  اولین قدم نشان دادن حسن نیت از ایجاد رابطه است منطقی است که بنا به دلایل متفاوت دختران و پسران به راحتی به ابراز علاقه دیگران امیدوار نشوند. گاهی احساسات زودگذر سبب آسیب وجهه شغلی و اجتماعی دو طرف می‌شود. اطمینان خاطر دادن به طرف مقابل و نشان دادن حسن نیت اساس شروع یک رابطه سالم است.

بسیاری از ازدواج‌ها پیامد آشنایی دختر و پسر در محیط کاری است، در شرایطی بر حسب اصل مجاورت و همکاری زن و مرد به یکدیگر علاقمند شده و در نهایت تصمیم به ازدواج می‌گیرند یکی از مزایای این روش این است که دو طرف بر اساس یک نقطه مشترک یا همان شغل‌شان به یکدیگر علاقمند می‌شوند و گاهی این آشنایی‌ها و به دلیل رفتارهای ناشیانه خدشه‌دار شده و سر انجامی نخواهد داشت و ممکن است دو طرف در صورت رعایت نکردن برخی اصول، شرایط نامساعدی را برای یکدیگر فراهم نمایند.

در صورت علاقمند شدن به یک همکار رعایت نکاتی برای جلوگیری از هرگونه سوتفاهم ضروری به نظر می‌رسد:

 اولین قدم نشان دادن حسن نیت از ایجاد رابطه است منطقی است که بنا به دلایل متفاوت دختران و پسران به راحتی به ابراز علاقه دیگران امیدوار نشوند. گاهی احساسات زودگذر سبب آسیب وجهه شغلی و اجتماعی دو طرف می‌شود. اطمینان خاطر دادن به طرف مقابل و نشان دادن حسن نیت اساس شروع یک رابطه سالم است.

 بهتر است قبل از اطمینان از استمرار رابطه هیچ یک از همکاران دیگر از علاقمندی دو نفر به یکدیگر با خبر نشوند در این صورت ممکن است با سخنان و شایعات روند آشنایی دچار مشکل شود گاهی اطرافیان آگاهانه و ناآگاهانه با سخنان و شایعه پراکنی ممکن است به روابط صدمه بزنند.

 قبل از هر چیز نیاز است دو نفر در مورد هم تحقیق کنند و از حسن نیت یکدیگر با خبر شوند بهترین راه برای تحقیق بررسی‌های محل زندگی است دوستان و رقیب‌های کاری منبع خوبی نیستند ممکن است رقیبان بر نقطه ضعف‌های شخص تاکید کنند یا دوستان صمیمی بر نقاط قوتش بهترین گزینه همکارهای نزدیکی که بسیار صمیمی نیستند می‌باشند در واقع آدم‌های خنثی بهترین منبع هستند. البته نباید فراموش کرد افرادی برای پرس و جو انتخاب شوند که سخنان و گفتگو‌ها را در میان بقیه همکاران فاش نسازند.

 برای شکل گرفتن هر رابطه‌ای نیاز به آشنایی و شناخت بیشتر است پس از اطمینان از حسن نیت طرف مقابل باید دو طرف جلساتی جهت آشنایی بیشتر داشته باشند چهارچوب‌ها نباید فراموش شود ممکن است جواب یکی از دو طرف منفی باشد باید رابطه به گونه‌ای باشد که پس از بیان جواب منفی امکان ادامه همکاری وجود داشته باشد و دختر و پسر دچار ناراحتی در محل کار نشوند. متاسفانه برخی نیاموخته‌اند چگونه با حقایق کنار بیایند.

 در مرحله بعد باید در صورت عدم پذیرش درخواست شرایطی برای دادن جواب منفی فراهم شود طبیعتاً اگر فرد درخواست‌کننده در سمت بالاتری قرار داشته باشد شرایط پیچیده‌تر خواهد شد و زمانی شرایط دشوارتر می‌شود که دو طرف به قصد آشنایی بیرون رفته و صحبت کرده باشند نه گفتن در چنین روابطی باید با صراحت كامل انجام شود. نباید برای جواب منفی دادن وجهه فرد را زیر سوال برد و یا تحقیر کرد و ضعف‌هایش را دلیل این جواب به شمار آورد. در این زمان باید ویژگی‌های مثبت فرد ذکر و گفته شود با وجود تمامی این خوبی‌ها، احساس می‌شود دو طرف نتوانند خواسته‌های یکدیگر را برآورند و دلایل به صورت واضح و شفاف ذکر گردد و تاکید شود از روزهای بعد تمایل بر این است که رابطه در حد همکار باقی بماند آنچه زنان و مردان در این مواقع باید بدان توجه فراوانی کنند این است که چنان که جواب منفی است از هر گونه دلسوزی پرهیز کنند.

عواقب دلسوزی:


مسلماً پس از رد درخواست ازدواج طرف مقابل ناراحت شده و ممکن است رفتارهایی از خود بروز دهد که بدان وسیله ناراحتی خود را ابراز نماید به عنوان مثال ممکن است شخص شاهد رفتارهای گوشه‌گیرانه، غیبت از کار و بی‌قراری باشد متاسفانه در این مواقع اکثر افراد برای کاهش ناراحتی طرف مقابل سعی می‌کنند به نحوی از وی طلب بخشش کنند و در ذهن دچار احساس گناه می‌شوند در این حالت برای از بین بردن احساس گناه سعی می‌شود بیشتر جویای احوالش شوند و یا کارهایش را تسهیل کنند فارغ از اینکه این رفتار سبب دلگرمی مجدد طرف مقابل می‌شود و او را وارد بازی احساسی می‌کند هر چند که شاید فقط این رفتارها برای آرام کردن باشد ولی می‌توان از آن بر داشت‌های متفاوتی کرد برای جلوگیری از هر سوتفاهم بهتر است فرد گفتار و اعمالش را هماهنگ سازد و چنانچه محیط کاری آزارش می‌دهد سعی در جابه جایی و تغییر محل کاری خود داشته باشد.

 از سوی دیگر ممکن است این علاقمندی به ازدواج منتهی شود در این صورت زوجین ویژگی‌های مثبتی در رابطه‌شان خواهند داشت به عنوان مثال از شرایط کاری هم باخبر بوده و به خوبی یکدیگر را درک می‌کنند و با توجه به این که رفتارهای اجتماعی شریک زندگی را دیده اعتماد و اطمینان بیشتری خواهد داشت در کنار تمامی مزایا باید مراقب بود که مسائل کاری وارد حریم خانه نشده و زندگی خصوصی را تحت تاثیر قرار ندهد.

 داخل نکردن مسائل عاطفی و کاری: متاسفانه برخی نیاموخته‌اند روابط کاری و عاطفی را از هم منفک کنند زوجین بسیاری هستند که حتی در محیط منزل همچنان کشمکش‌ها و مسائل کاری را مطرح و رابطه خصوصی خود را پر تنش می‌سازند.
منبع: دنیای سلامت
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.75195s, 18q