تخفیف هزینه‌های شیمی درمانی در ۶ قطب درمانی شهر تهران

۱۳۹۲/۰۸/۲۵ - ۱۶:۰۰ - کد خبر: 86675
سلامت نیوز : معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی اعلام کرد: انواع سرطان‌ها در ۶ مرکز درمانی شهر تهران که به عنوان قطب درمان سرطان شناخته شده‌اند،از ۳۰ تا ۱۰۰درصد هزینه این خدمات را پرداخت می‌کند.

مسعود یاوری در گفت وگو با فارس گفت: این تخفیف ها بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت انجام می شود و در قطبهای سرطان تحت پوشش دانشگاه ۳۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه شیمی درمانی تخفیف داده می شود.

وی ادامه داد: کاهش هزینه های سرطان در بیمارستانهای طالقانی، شهدای تجریش، کودکان مفید، مسیح دانشوری، امام حسین(ع) و محک انجام می شود چراکه این مراکز درمانی به عنوان قطب های درمان سرطان فعال هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: بیماران با مراجعه به مراکز درمانی فرم‌های مربوطه را پر می کنند و این تخفیف ها بر اساس نوع سرطان، اینکه در چه مرحله‌ای باشد و چه نوع دارویی مصرف شود، متفاوت است.

یاوری گفت: به عنوان مثال در مورد داروی هرسپتین که برای درمان سرطان سینه استفاده می شود با توجه به دوز مصرفی،تخفیف به آن تعلق می گیرد اگر دوز 150 میلی گرم  مصرف شود هزینه های آن رایگان خواهد بود اما اگر دوز 440 میلی گرم مصرف شود به دلیل اینکه این میزان تحت پوشش بیمه قرار ندارد بنابراین فقط 10 درصد هزینه آن رایگان می شود و 90درصد مابقی را بیمار می پردازد.

وی گفت: انجام این دستورالعمل در تمام دانشگاههای علوم پزشکی پایتخت لازم‌الاجراست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17747s, 18q