افزایش کوتاه قدی کودکان به دلیل شیوع بلوغ زودس

۱۳۹۲/۰۸/۲۶ - ۱۰:۵۷ - کد خبر: 86688
افزایش کوتاه قدی کودکان به دلیل شیوع بلوغ زودس
سلامت نیوز : یک متخصص تغدیه گفت: فردی که به بلوغ زودس می‌رسد به لحاظ اینکه هورمون استروژن و پروزسترون در بدن افزایش پیدا می‌کند و بر رشد استخوانی اثر گذاشته و موجب بسته شدن صفحات استخوانی شده که به همین دلیل کوتاه قدی در این کودکان رایج است.

میترا زراتی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: دختران و پسرا چاق به دلیل اینکه چربی بافت‌های بدنشان زیاد است هورمونی به نان لپتین ترشح می‌شود که در هیپوفیز و هیپوتالاموس اثر بگذارد و بر ترشح هورمون‌های جنسی تاثیر مستقیم می گذارد و موجب ترشح که هورمون‌های جنسی شده و بلوغ زودرس بروز پیدا می‌کند.

وی گفت: فردی که به بلوغ زودس می‌رسد به لحاظ اینکه هورمون استروژن و پروزسترون در بدن افزایش پیدا می‌کند و بر رشد استخوانی اثر گذاشته و موجب بسته شدن صفحات استخوانی می‌شود به همین دلیل کوتاه قدی در این کودکان رایج است.

این متخصص تغذیه افزود: چاقی دوران کودکی باید مورد توجه قرار گیرد و افرادی که در خانواده خود کودکان چاق دارند باید توجه ویژه داشته باشند که چاقی پدیده‌های اجتماعی نامطلوبی را برای آنها در آینده ایجا می‌کند.

زراتی اضافه کرد: مادران به این نکته توجه کنند که کودکان خود را به پیاده روی عادت دهند و چربی در غذاهای طبخ شده ر ا کاهش داده همچنین مصرف غذاهای آماده را به حداقل برساند و در رژیم غذایی کودکانشان میوه و سبزی بیشتر قرار دهند.

وی یادآور شد: با شیوه زندگی صحیح می‌توان مانع بروز بلوغ زودرس در کودکان شویم و چاقی موجب بروز گوشه گیری در کودکان شده که اثرات روانی نامطلوبی را در کودکان به جا می گذارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.23991s, 18q