اهمیت تغذیه در دوران بارداری

۱۳۹۲/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۱ - کد خبر: 86699
اهمیت تغذیه در دوران بارداری
سلامت نیوز : تغذیه باید حاوی تمام مواد مورد نیاز برای رشد و نمو جنین باشد. یک رژیم غذایی مناسب و کامل شامل انواع ویتامین ها و مواد معدنی، نقش بسیار مهمی در سلامتی مادر و جنین خواهد داشت. مهمترین مواد مغذی كه احتمال كمبود آنها وجود دارد عبارتند از: اسید فولیك، كلسیم، آهن.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برترین ها ؛ از بهترین کارهایی که مادر می تواند در دوران بارداری و شیردهی رای فرزندش انجام دهد توجه به تغذیه صحیح است.  این تغذیه باید حاوی تمام مواد مورد نیاز برای رشد و نمو جنین باشد. یک رژیم غذایی مناسب و کامل شامل انواع ویتامین ها و مواد معدنی، نقش بسیار مهمی در سلامتی مادر و جنین خواهد داشت. مهمترین مواد مغذی كه احتمال كمبود آنها وجود دارد عبارتند از:  اسید فولیك، كلسیم، آهن.

 اسید فولیك از ویتامین های محلول در آب است كه برای تشكیل لوله عصبی جنین و همچنین برای جلوگیری از بروز كم خونی ضروری است. كمبود این ویتامین سبب بروز نواقصی در سیستم عصبی جنین می گردد.

آهن از جمله مواد معدنی بسیار مهم برای خانم های باردار است، این عنصر برای خون سازی دارای نقشی اساسی بوده و كمبود آن با بروز بسیاری از مشكلات در دوران بارداری از جمله تولد نوزاد كم وزن، ضعف و خستگی مادر، بروز كم خونی شدید و ... ارتباط مستقیم دارد.

ویتامین A ازجمله ویتامین هایی است كه علاوه بر نقش داشتن در بینایی، تولید مثل و عملكرد مناسب سیستم ایمنی در تقسیم سلولی، تشكیل و رشد اسخوان و دندان، نقش مهمی ایفا می كند. بنابراین كمبود آن می تواند سبب نقائص جنینی شود.

روی نیز یکی دیگر از مواد معدنی مهم است که كمبود آن در دوران بارداری سبب ایجاد اختلال در رشد و تكامل جنین و تولد نوزاد کم وزن می شود. میزان نیاز به این عنصر در دوران بارداری به 25 میلی گرم در روز می رسد و این در حالی است كه میزان نیاز به آن قبل از بارداری 15 میلی گرم در روز است.

مولتی پریناتال نیچرمید یک مولتی ویتامین- مواد معدنی کامل بوده که اختصاصاً برای خانم های باردار و مادران شیرده فرموله شده است.

محصول مولتی پریناتال نیچرمید هضم و جذب آسان و راحتی دارد، علاوه بر آن تمام ویتامین A موجود در این محصول به فرم بتاکاروتن (100% پیش ساز ویتامین A) است که خطراتی کمتری برای جنین دارد.

این محصول حاوی 25 میلی گرم روی مطابق با نیاز دوران بارداری برای رشد و تکامل جنین است، همچنین این محصول حاوی 27 میلی گرم آهن  مطابق نیاز مادر در دوران بارداری و به فرم فومارات است، که از کم خونی مادر جلوگیری کرده و عوارض گوارشی بسیار کم و جذب بسیار بالایی دارد. 800 میلی گرم اسیدفولیک موجود در این محصول نیز مطابق با نیاز مادران باردار و شیرده است.

مصرف روزی یک عدد از این محصول نیاز روزانه مادر باردار به روی، آهن، اسیدفولیک و سایر ریز مغذی ها تامین می کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.70651s, 19q