ثبت رکورد جدید اهدای خون توسط داوطلبان هلال‌احمر

۱۳۹۲/۰۸/۲۷ - ۱۶:۱۴ - کد خبر: 86836
سلامت نیوز : رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از ثبت رکورد جدید در اهدای خون توسط داوطلبان این سازمان در دو روز تاسوعا و عاشورا خبر داد.

فرح‌ناز رافع در گفت‌وگو با (ایسنا)، در تشریح جزئیات اقدامات انجام شده از سوی داوطلبان این جمعیت در تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: در این دو روز 5200 پزشک و پرستار داوطلب در چادرهای سلامتی که به منظور ارائه خدمات به عزاداران تعبیه شده بود، به فعالیت پرداختند.

وی با بیان اینکه در این چادرها علاوه بر معاینه عزاداران مراجعه‌کننده، اقدامات درمانی سطحی نیز انجام می‌گرفته است، گفت: در دو روز تاسوعا و عاشورا 148 هزار و 945 نفر به این چادرهای سلامت مراجعه کردند.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه در دو روز تاسوعا و عاشورا، داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با حضور در مراکز اهدای خون، رکورد جدیدی را به ثبت رساندند، گفت: در این دو روز 24 هزار واحد خون اهدا شد که این میزان برابر با میزان اهدای خون در شش ماه نخست سال گذشته است.

رافع با بیان اینکه در این دو روز 4131 سفره عاشورایی برپا شد، گفت: این سفرها در خانه‌های داوطلبی سراسر کشور و برای اطعام افراد نیازمند هر محله برقرار شد که در این طرح سفره‌های عاشورایی، افراد توانمند نذورات خود را برای تهیه غذا به خانه‌های داوطلبی تحویل می‌دادند.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی سفره‌های عاشورایی سه میلیارد تومان تخمین زده شده است، گفت: 836 هزار و 586 تن از این سفره‌های عاشورایی بهره‌مند شده‌اند.

به گفته رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، 12 هزار داوطلب در طرح چادرهای سلامت و سفره‌های عاشورایی مشارکت داشته‌اند.

اجرای طرح پایگاه‌های سلامت امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان تهران در عزای حسینی

به گزارش ایسنا، دکتر سیدمنتظر شبر مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران در این باره گفت: طرح پایگاه سلامت با محوریت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به عزادارن حسینی در ایام دهه اول عزاداری حسینی توسط امور داوطلبان این جمعیت در سراسر استان تهران برگزار شد.

شبر افزود: در این طرح پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان، اعضای منتخب امور داوطلبان و کارکنان حوزه امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان‌تهران در پایگاه سلامت اقدام به انجام خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز عزاداران و همچنین کنترل سطح سلامت جامعه با محوریت سنجش فشار و قند خون می‌کنند.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان‌تهران در ایام دهه اول عزاداری سرور و سالار شهیدان عالم حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، 57 پزشک داوطلب، 51 پرستار و پیراپزشک، 721 عضو منتخب امور داوطلبان به همراه 85 کارمند حوزه داوطلبان با برپایی 70 پایگاه در استان‌تهران به 11هزار و 172 تن خدمات درمانی و بهداشتی ارائه کردند.

به گزارش ایسنا، 1180 تن از داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان تهران در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و در خلال اجرای این طرح اقدام به انجام عمل خداپسدانه و انسان‌دوستانه اهدای خون کردند و اجرای این طرح تا پایان ماه محرم استمرار دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.29113s, 18q