توزيع‌كنندگان IUD هاي تقلبي به دادگاه معرفي شدند

۱۳۸۶/۰۹/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8688
توزيع‌كنندگان IUD هاي تقلبي به دادگاه معرفي شدند
كامران باقري لنكراني در پاسخ به فارس، كه براي ساماندهي بازار تجهيزات پزشكي كه انواع تقلبي وسايل پزشكي به ميزان زيادي در آن وجود دارد، چه برنامه‌اي داريد، گفت:‌ واقعاً اينكه تجهيزات پزشكي تقلبي در بازار ايران زياد است را من براي نخستين بار از شما مي‌شنوم زيرا واقعاً ميزان تجهيزات پزشكي تقلبي در بازار ايران زياد نيست.
وي ادامه داد: فقط در خصوص يكي دو قلم وسيله پزشكي گزارش موارد تقلبي داشتيم كه مهم‌ترين آن IUD بود، البته مراكز دولتي و شبكه بهداشت و درمان رسمي ايران، كه خدمات تنظيم خانواده رايگان انجام مي‌شود؛ IUD ها را از مراكز معتبر خريداري مي‌كنند و حتماً چك مي‌شوند بنابراين در اين مراكز IUD هاي تقلبي وجود ندارد.
وي افزود: اما در برخي مراكز ديگر گزارش‌هايي درباره توزيع IUD هاي تقلبي در بازار وجود داشته است كه البته درصد آن‌ها زياد نيست اما ما برخي موارد آن را شناسايي كرده‌ايم و توزيع كنندگان آن به دادگاه معرفي شده‌اند.
وزير بهداشت اضافه كرد: عمده تأكيد ما در اين‌باره اين است كه افراد براي دريافت اين خدمات به مراكز مطمئن مراجعه كنند تا مشكلي براي آن‌ها به وجود نيايد.
وي تأكيد كرد: از نظر اقلام و تجهيزات ديگر پزشكي مانند نخ، سرنگ و دستكش هيچ مشكلي از نظر تقلبي بودن كالاها در بازار نداريم.
باقري لنكراني در پاسخ به اين پرسش كه صحبت‌هايي درباره توزيع پيچ و پلاك‌هاي پروتز ارتوپدي تقلبي در بازار وجود دارد، توضيح داد: پيچ و پلاك پروتز تقلبي در بازار نداريم،‌ اقلام مختلفي از انواع پيچ و پلاك‌هاي پروتز در بازار وجود دارد كه توليد شركت‌هاي مختلف هستند ولي همه آن‌ها حتماً كيفيت حداقلي را دارند كه در بازار توزيع مي‌شوند.
وي گفت: البته تك و توك ممكن است افراد سودجويي باشند كه مثلاً يك وسيله پزشكي را در غير جايي كه براي آن ساخته شده است استفاده كنند و البته موارد معدودي گزارش پروتزي‌هاي تقلبي هم بوده است ولي چيز شايع و جاري و ساري نيست.
وزير بهداشت افزود: توصيه ما به كساني كه از اين وسايل استفاده مي‌كنند نيز اين است كه به جاي خريد اين وسايل از بازارهاي مشكوك، از بازارهاي معتبر و درست و حسابي خريد كنند و البته براي برخورد با متخلفان اين حوزه نيز از طريق صنف مربوطه نيز پيگيري مي‌شود و با موارد توزيع خارج از مسير قانوني برخورد مي‌كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.37253s, 19q