ظروف یکبار مصرف پلاستیکی برای توزیع غذاهای داغ مناسب نیست

۱۳۹۲/۰۸/۲۸ - ۱۳:۳۹ - کد خبر: 86906
سلامت نیوز : وزارت بهداشت اعلام کرد ظروف یکبار مصرف پلاستیکی برای توزیع غذاهای داغ مناسب نیست و ظروف گیاهی بهترین نوع برای توزیع نذورات گرم در مناسبت‌های مذهبی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ شیرین نادری، کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: مردم، برای حفظ سلامت عزاداران حسینی، از توزیع هر گونه مواد غذایی و نوشیدنی گرم و داغ در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی خودداری کنند و باید به جای آن، از ظروف یکبار مصرف گیاهی یا کاغذی استفاده شود.

نادری با اشاره به اینکه ظروف یکبار مصرف با رنگ شفاف، روشن و شیشه ای رنگ نباید تحت هیچ شرایطی برای توزیع مواد غذایی داغ استفاده شود، اظهار داشت: این نوع ظروف فقط برای مایعات سرد مانند: شربت، شیر سرد و آب مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مواد سمی موجود در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در مواد غذایی حل می شود و پس از ورود به بدن، جذب بافتهای چربی بدن می شود که بسیار خطرناک است، با تصریح بر لزوم توجه مردم به فرهنگ استفاده از ظروف مناسب خاطر نشان کرد: اگر چه هزینه استفاده از ظروف پلاستیکی کاغذی یا گیاهی نسبت به جنس پلاستیکی بالاتر است اما سلامت افراد ارزشمندترین و مهم ترین هدف است.

به گفته این کارشناس بهداشت محیط با توجه به اینکه کشور ما نیز به فن آوری ساخت ظروف یکبار مصرف گیاهی دست پیدا کرده است و این ظروف عاری از هرگونه اثرات مضر و واکنش های شیمیایی در تماس با مایعات و غذاهای داغ بوده و در برابر حرارت نیز مقاوم هستند، توصیه می شود هیات های مذهبی نیز از این ظروف استفاده کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مجید نوروزی
آیا گذاشتن (ترشی) شور هم که فاقد سرکه و اسید میباشد، در ظروف پلاستیکی خطرناک و مضر است؟
9.21529s, 19q