لزوم شکل‌گیری زیرساخت‌های یکسان‌سازی بیمه‌های درمانی/التهاب حوزه درمان کنترل شد

۱۳۹۲/۰۸/۲۸ - ۱۵:۴۲ - کد خبر: 86942
سلامت نیوز : مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درخصوص یکسان سازی بیمه های درمانی گفت: تحقق این موضوع در حالی است که زیرساخت های یکسان سازی بیمه های درمانی شکل بگیرد.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با پانا، با تأکید بر اینکه پرداخت حق درمان از جیب بیماران باید به حداقل برسد، تصریح کرد: البته التهابی که در حوزه بهداشت و درمان ایجاد شده بود با تدابیری که اندیشیده شده، کنترل شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت وی در ادامه در پاسخ به این سوال که سرنوشت یکسان سازی بیمه ها چه می شود، اظهار داشت: موضوع یکسان سازی بیمه های درمانی تکلیفی است که در اسناد بالادستی همچون قانون برنامه پنجم ذکر شده و با اجرای آن بسیاری از مشکلات کنونی سازمان های بیمه گر مرتفع خواهد شد.

محسنی بندپی با تأکید بر اینکه با اجرای یکسان سازی بیمه ها خدمات بهتری در حوزه سلامت ارائه می شود، افزود: البته تحقق این موضوع در حالی است که زیرساخت های یکسان سازی بیمه های درمانی شکل بگیرد.

همچنین سلیمان عباسی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در رابطه به موضوع تجمیع بیمه های درمانی به پانا گفته است: هنوز مبلغ خاصی متوجه این موضوع نشده است و تجمیع بیمه ها نیازمند اختصاص اعتبارات کافی است و مسئولان وزارت بهداشت باید نسبت به اصلاح ساختار سازمان های بیمه گر تلاش کنند و امیدواریم که یکپارچه سازی بیمه های درمانی در سال جاری به سرانجام برسد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.85657s, 18q