استفاده از قطره آهن براي نوزادان از6 ماهگي ضروري است

۱۳۸۶/۰۹/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8695
استفاده از قطره آهن براي نوزادان از6 ماهگي ضروري است

عصمت عباسي، كارشناس و مشاور تغذيه مركز بهداشت دانشگاه علوم پزشكي استان زنجان در گفت وگو با ایسنا،با بيان مطلب فوق گفت: شير مادر بهترين و ضروري‌ترين غذا در6 ماهه اول زندگي نوزاد است كه اگر كودك از شير مادر به طور مطلوب استفاده كند، كلسيم بدنش تأمين مي‌شود.

وي با بيان اين كه كودك با استفاده از تغذيه شير مادر، ديگر نيازي به هيچ ماده غذايي ندارد، اظهار داشت: شروع غذاي كمكي به كودكان، از شش ماهگي به بعد است و به طور كلي كودك از يك سالگي مي‌تواند از سفره غذايي خانواده استفاده كند.

عباسي تصريح كرد: اگر تهيه غذا براي كودك، بهداشتي نباشد و مادر نيز اصول بهداشتي را رعايت نكند، كودك به بيماري‌هاي مختلفي از قبيل عفونت‌هاي تنفسي، اسهال و ساير بيماري‌ها مبتلا مي‌شود.

وي، عدم دسترسي به مواد غذايي سالم، نداشتن درآمد كافي و پايين بودن سطح فرهنگ و سواد در برخي خانواده‌ها را از عوامل ناشي از سوء تغذيه در كودكان دانست و افزود: متأسفانه برخي خانواده‌ها با وجود داشتن درآمد متوسط، در انتخاب نوع غذايي براي فرزندان خود، دچار مشكلاتي هستند.

اين كارشناس تغذيه به آگاه سازي والدين در خصوص مضر بودن برخي تنقلات اشاره كرد و خاطرنشان كرد: كودكان بايد به جاي استفاده از تنقلاتي مانند پفك، چيپس و نوشابه، از شير و انواع ميوه‌ استفاده كنند تا در مقابل بيماري‌ها محافظت شده و از رشد و تكامل مناسب بهره‌مند شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1668s, 18q