کمیته‌ای از کمیسیون بهداشت مجلس، فردا به اهواز اعزام می‌شود

۱۳۹۲/۰۸/۲۹ - ۱۵:۲۷ - کد خبر: 87014

سلامت نیوز : نماینده مردم اهواز از رییس جمهور، رییس مجلس و وزرای بهداشت و درمان و نیرو، سازمان حفاظت از محیط زیست و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای رسیدگی به مشکلات تنفسی 20 هزار خوزستانی درخواست استمداد کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ شکرخدا موسوی در نطق شفاهی امروز خود، خطاب به وزرای بهداشت و نیرو و رییس سازمان محیط‌زیست متذکر شد: پس از بارندگی اخیر در استان خوزستان اتفاق نادری در استان رخ داد که اوج آن در مرکز استان بود.

وی افزود: در پدیده بی‌سابقه‌ای، مشکلات تنفسی گریبانگیر مردم استان خوزستان شد، طی 15 روز گذشته حدود 20هزار نفر از مردم شهرهای اهواز، امیدیه، کارون، سوسنگرد، آبادان و حمیدیه به دلیل مشکلات تفنسی شدید در بیمارستانها بستری شدند.

موسوی تصریح کرد: طی 48 ساعت گذشته پس از بارندگی شدید در اهواز 2 هزار نفر و در امیدیه 400نفر راهی بیمارستانها شدند و 100 نفر هم در بیمارستان اهواز بستری شده‌اند.

نماینده مردم اهواز خطاب به وزیر بهداشت، پرسید: چرا علت بیماری مردم هنوز مشخص نیست؟ می‌دانید عوارض این بیماری برای بیماران چیست؟

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس،از معصومه ابتکار پرسید: چرا سازمان محیط‌زیست بر حسب وظیفه قانونی خود برای رسیدگی به این مسئله جلسه اضطراری تشکیل نمی‌دهد؟ چرا به استان خوزستان سفر نکرده‌اید تا از نزدیک وضعیت را بررسی کنید.

موسوی، اهواز و کارون را آلوده‌ترین شهرها و رودهای جهان دانست و افزود: وزارت خانه‌های نیرو و بهداشت و سازمان محیط‌زیست چه پاسخی به مردم مظلوم استان دارند؟ بیمارستان‌های اهواز در برخی روزها ظرفیت پاسخگویی به حجم انبوه بیماران را ندارند.

وی با ابراز گلایه از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: چرا این کمیسیون به صورت اورژانس تیمی را به خوزستان اعزام نکرد؟آیا اگر وضعیت مشابهی در تهران یا سایر شهرهای کشور اتفاق می‌افتاد، این طور رفتار می‌کردید؟

موسوی پدیده ریزگردها را عامل تشدیدکننده آلودگی‌های رودخانه کارون دانست و افزود: اکنون ریزگردها در کنار فاضلاب و آلاینده‌های ناشی از صنایع اطراف رودخانه، کارون را به آلوده‌ترین رودخانه جهان تبدیل کرده است، پسماند 10 واحد نیشکر و فاضلاب‌های شهری و مراکز نفتی دمار از روزگار مردم خوزستان در آورده‌اند.

نماینده مردم اهواز با یادآوری مطلع بودن رییس جمهور از وضعیت خوزستان اظهار کرد: پس از اعلام نمایندگان خوزستان توقع داشتیم رییس جمهور دستور ویژه‌ای برای رسیدگی به این فاجعه صادر کند.

موسوی از رییس جمهور و رییس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد تا 48ساعت آینده دو تیم کارشناسی مجزا به استان خوزستان اعزام کنند.

باهنر در پاسخ به تذکر نماینده مردم اهواز از اعزام کمیته‌ای از سوی کمیسیون بهداشت و درمان خبر داد و افزود: فردا (پنج‌شنبه) کمیته‌ای از کمیسیون بهداشت و درمان به اهواز می‌رود، از دولت نیز می‌خواهم موضوع را جدی‌تر دنبال کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.85284s, 18q