همکاری سازمان نظام پزشکی با پزشکان بدون مرز در ایران

۱۳۹۲/۰۸/۲۹ - ۱۶:۵۵ - کد خبر: 87038
سلامت نیوز : نشست ریاست پزشکان بدون مرز در ایران با مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی در محل این سازمان برگزار شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سازمان نظام پزشکی ؛ در این نشست خانم دلفین لتریه رئیس پزشکان بدون مرز در ایران ضمن ابراز خرسندی از حضور در سازمان نظام پزشکی به معرفی فعالیت‌های پزشکان بدون مرز در ایران پرداخت وی به حضور پزشکان بدون مرز در ایران از سال 1369 و ارائه خدمات پزشکی رایگان به اقشار آسیب‌پذیر و جمعیت‌های محلی، به فعالیت‌های این مرکز در منطقه دروازه‌غار در جنوب تهران که از سال 1391 آغاز شده اشاره و ابراز داشت در حال حاضر تسهیلات جدید درمانی برای زنان و کودکان زیر 5 سال که دسترسی آنان به بهداشت و درمان مشکل است و همچنین توجه به بیماری‌های عفونی و مقاریتی، هپاتیت سل، ایدز و ... در گروه‌های پرخطر فراهم شده است.

وی افزود: پزشکان بدون مرز با سازمان‌های محلی ارائه دهنده حمایت‌های روانشناسی، اجتماعی و وزارت بهداشت و نیز جهت ارجاع موارد اورژانسی تهدید کننده حیات با بیمارستان‌های محلی و مرکز درمانی همکاری می‌نماید.

دکتر رضا لاری‌پور مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌المللی سازمان نظام پزشکی نیز ضمن خوش‌آمدگویی از همکاری با پزشکان بدون مرز استقبال کرد و افزود خوشبختانه مجموعه اعضای سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران علاقه‌ی بسیار به انجام کارهای خیر و عام‌المنفعه دارند و جهت اعزام پزشکان به صورت داوطلب و غیر آن برای حوادث مستحدثه در سطح جهان آمادگی داریم. وی با اشاره به رویکرد جدید ریاست محترم کل سازمان نسبت به همکاری‌های بین‌المللی از حضور نمایندگان این سازمان در کشورهای دیگر خبر داد و افزود حتی این امکان وجود دارد که از ظرفیت پزشکان ایرانی در سایر نقاط جهان نیز بهره جست.

در ادامه‌ این جلسه دکتر الگا ام متخصص زنان و مسئول پروژه جنوب تهران در مورد فعالیت‌های پزشکان بدون مرز در مناطق جنوب شهر تهران به ارائه توضیحات پرداخت و از سازمان نظام پزشکی خواست تا با حضور پزشک عمومی، پزشک درمانگر اعتیاد، روانپزشک و روانشناس خانواده جهت فعالیت‌های آن مجموعه همکاری لازم را داشته باشد.

در پایان ضمن تأکید بر همکاری‌های دو جانبه مقرر شد فرصتی برای تبلیغات و عضو گیری پزشکان بدون مرز در داخل سازمان نظام پزشکی فراهم و طی یک ماه آینده دیداری با ریاست کل سازمان نظام پزشکی جهت عقد موافقت‌نامه همکاری فی‌مابین تنظیم شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.09519s, 18q