موضوع بيمارستانهاي رايگان هنوز در وزارت رفاه مطرح نشده است

۱۳۸۶/۰۹/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8713
موضوع بيمارستانهاي رايگان هنوز در وزارت رفاه مطرح نشده است

به گزارش سلامت نیوز ، پرويز افشار در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري فارس، افزود: در زمان حاضر بحثي كه در وزارت رفاه مطرح است موضوع بيمه همگاني پايه ايرانيان است تا همه آحاد مردم در مراجعه به مراكز درماني از خدمات بيمه پايه يكساني برخوردار شوند و فرانشيز هزينه خدمات يكساني بين 10 تا 25 درصد كل هزينه از آنان دريافت شود.
وي اضافه كرد: اگر قرار باشد بيمارستانها با استفاده از پوشش بيمه‌ها به فقرا خدمات رايگان ارائه كنند اين كار نيازمند بودجه است زيرا توان فعلي بيمه‌ها اجازه اين كار را به آنها نمي‌دهد، حتي اضافه كردن يك قلم دارو در فهرست بيمه‌اي نيز نيازمند تامين بار مالي آن است.
مشاور وزير رفاه در امور سلامت تاكيد كرد: در صورت تامين شدن منابع مالي، بيمه‌ها آمادگي پوشش خدمات درماني افراد فقير جامعه را دارند در غير اين صورت تحميل چنين هزينه‌اي به بيمه‌ها موجب ورشكستي بيمه‌ها و ناتواني آنها در ارائه خدمات با كيفيت و مطلوب به مردم مي‌شود.
وي گفت: هنوز بحثي در وزارت رفاه براي تامين منابع مالي اين كار نشده است اما اگر دولت تكليف كند كه فرانشيزي از فقرا در بيمارستانها دريافت نشود و اعتبار آن را هم در رديف‌هاي بودجه‌اي مشخص كنند، سازمانهاي بيمه‌گر به نحو مطلوب اين كار را انجام مي دهند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.69575s, 19q