آماده باش اورژانس در طرح امداد زمستانی/ استقرار آمبولانسها در نقاط برفگیر

۱۳۹۲/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۲ - کد خبر: 87273
سلامت نیوز : رئیس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی کشور، از آماده باش کامل اورژانس کشور در طرح امداد زمستانی خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر محمدتقی طالبیان در نشست هماهنگی طرح زمستانی امداد و نجات، گفت: با توجه به نزدیك شدن فصل زمستان، افزایش برودت هوا، بارش باران و برف به ویژه در مناطق سردسیر و کوهستانی و افزایش حوادث جاده ای در گردنه های اصلی، پرتردد، ‌حادثه خیز و برفگیر كشور و همچنین احتمال بروز حوادث غیر منتظره همانند ریزش کوه، سقوط بهمن، آبگرفتگی و انسداد راهها، كاهش زمان رسیدن به بالین بیمار و افزایش امنیت خاطر مسافران، حضور پررنگ نیروهای اورژانس و ارائه خدمات مطلوب فوریتهای پزشكی به هموطنان و افزایش رضایتمندی مردم امری ضروری است كه در این راستا طرح امداد زمستانی همچون سالهای گذشته از 20 آذرماه جاری آغاز می شود و تا 21 اسفند ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این زمینه مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی جلساتی متعددی با پلیس راه، هلال احمر، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، برای بررسی فصول مشترک همکاری فی مابین برگزار می نماید.

طالبیان، هدف از اجرای طرح امداد زمستانی را، کاهش مرگ و میر و معلولیتهای ناشی از حوادث ترافیكی در شهرها و جاده ها، ایجاد هماهنگی بین بخشی با سازمانهای درگیر در طرح، کاهش زمان رسیدن بر بالین بیمار یا مجروح، ایجاد هماهنگی بین مراكز خدمات فوریتهای پزشكی پیش بیمارستانی و بیمارستانی در سطح كشور، ارائه خدمات مطلوب پزشکی به مسافرین و امدادرسانی در زمستان به حادثه دیدگان حوادث ترافیکی و محیطی، افزایش پوشش امداد جاده ای در نقاط برفگیر و حادثه خیز عنوان کرد.

وی ادامه داد: در این راستا علاوه بر استقرار تمامی آمبولانسهای اورژانس 115 ، ‌تمامی پایگاههای اورژانس 115 و همچنین پایگاههای امداد هوایی جهت ارائه خدمات پزشكی به افراد حادثه دیده نیز در آماده باش كامل قرار دارند. همچنین آمبولانسهای 4WD موجود در مراكز آماده و به تجهیزات فنی زمستانی مانند زنجیر چرخ و... مجهز شده اند. همچنین برنامه ریزی لازم جهت فراخوان نیروهای خارج از شیفت جهت مقابله با شرایط بحرانی در فصل سرما و برف‌ انجام شده است.

به گفته طالبیان، تدابیر لازم جهت ذخیره مواد غذایی، ‌دارو و وسایل گرمایشی در پایگاههای مستقر در گردنه های برفگیر انجام گرفته است، بطوریكه پایگاههای امداد و نجات بتواند به عنوان سرپناه در راه ماندگان مورد استفاده قرار گیرند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.69521s, 18q